Karsin

Go down
Reta
Reta
Władca
Tytuły : Admin Główny

Źródełko czystej wody Empty Źródełko czystej wody

on Sro Wrz 07, 2016 5:34 pm
Gdzieś z brzegu zimnego zbocza znajduje się małe źródełko. Spod ziemi wypływa czysta, przejrzysta i zimna woda. Spływa potem po zboczu góry, i dalej płynie w sronę terenów SLS. Woda jest świeża i pitna. Często pomaga spragnionym koniom.

Under the bright, but faded lights you set my heart on fire…
❤️ I love you, Fastwind ❤️

moderator
Amarantine
Amarantine
Zwykły koń

Źródełko czystej wody Empty Re: Źródełko czystej wody

on Sob Sty 28, 2017 10:53 pm
Choć większość terenów tej krainy, przez jakie przewędrowałam były pokryte śniegiem i lodem, źródełko pozostało nietknięte mrozem. Woda swobodnie wypływała zpomiędzy skał, podążając w dół zbocza krętą, rwącą "dróżką". Lekkim krokiem zbliżyłam się do źródełka. Woda w nim była niezwykle czysta. Przez chwilę nasłuchiwałam, poruszając czujnie uszami. Jednak myśląc racjonalnie... kto jeszcze mógłby się tu zjawić? Wiewiórka? Wróbel? Z tą myślą schyliłam się do wody, gasząc pragnienie.

Szeregowy

on Sob Sty 28, 2017 11:44 pm
obchodząc tereny swojego stada zapragnął złowić jakąś ofiarę po to by chodź trochę zaspokoiła jego potrzeby.Nie chciał ogiera tylko klacz,a raczej na te tereny wiele klaczy przychodzi więc nie ma z tym problemu.W końcu położył się i zaczął się rozglądać z potrzebą ujrzenia jakiejś pięknej klaczy ,która byłaby łatwym celem do obrania.Lubił czasem zaszaleć...To tak jak czasami kobiety na zakupach tyle,że ogier był właściwie na łowach.Położył w końcu łeb na ziemi,chodź zaraz potem stwierdził,że nie chcę mu się leżeć i wstał.Był właściwie wieczór ,a jego ciało przykrywał cień.Dopier kilka minut po tym jak się położył dostrzegł klacz,pijącą.Podkradł się do niej i zarzucił na jej szyje liny.

,ale tym razem zaśmiała się tylko mała garstka ludzi.Opowiadał ten dowcip
raz po razie ,aż nikt się nie zaśmiał.Mężczyzna uśmiechnął się i powiedział:

Nie możecie cały czas śmiać się z tego samego dowcipu,więc dlaczego możecie
wiecznie płakać z powodu tej samej rzeczy?
Amarantine
Amarantine
Zwykły koń

on Nie Sty 29, 2017 9:12 am
Woda ze źródełka była chłodna, żeby nie powiedzieć - lodowata, i orzeźwiająca. Lubiłam wieczory, zachody słońca. Za moment miały uwidocznić się gwiazdy.
Usłyszałam świst liny, a zaraz potem pętla wylądowała na mojej szyi. Odruchowo się cofnęłam, uciszając przyspieszone bicie serca. Ukrywając momentalny atak paniki, nieistotne, że z ukrywaniem uczuć miałam problemy, zobaczyłam białego ogiera.
- Musiałeś mnie chyba z kimś pomylić - powiedziałam jak najspokojniejszym tonem, na jaki było mnie stać - Ja nic nie zrobiłam - dodałam jeszcze, tak na zakończenie.

Szeregowy

on Nie Sty 29, 2017 12:34 pm
Gdy ta się obróciła i zaczęła mówić ogier pokręcił głową.-Nie,nie pomyliłem,nie jesteś z tego stada,a wchodząc na nasze tereny czeka cię kara.-Oznajmił i przyjrzał się jej dokładnie.Oczy błyszczały w ciemności.Machnął ogonem i odwrócił się.Zaczął próbę zaciągnięcia ją do lochów,o ile ona się nie stawiała...
Jeżeli tego nie robiła to pociągnął za liny i zaczął biec w stronę lochów.
Nie potrzebował już nic mówić,ona chyba już wiedziała co źle zrobiła.
Szli mędzy ciszą.(Jeżeli szli)
Możliwe ,że z/t?

Amarantine
Amarantine
Zwykły koń

on Nie Sty 29, 2017 1:25 pm
Z autentycznym zdziwieniem spojrzałam na ogiera. To uczucie dominowało nad widocznym w spojrzeniu strachem.
- Przepraszam... naprawdę przepraszam, nie miałam pojęcia, że te tereny do kogoś należą - powiedziałam ze skruchą. Byłam pewna, że da się to jakoś... bezboleśnie załatwić. Pociągnięta pobiegłam na ogierem, starając się utrzymać jak największą odległość od niego. Dotrzymywanie mu kroku nie stanowiło dla mnie wyzwania; należałam do najszybszej rasy świata. Uniosłam głowę, żeby zatuszować w jakikolwiek sposób rzeczywisty strach.

Z/t

Szeregowy

on Nie Sty 29, 2017 1:41 pm

Brave
Brave
Rekrut

on Nie Lut 05, 2017 2:38 pm
PisanieTemat: Re: Izolatka na szczycie wieży Today at 2:35 pm Select/Unselect multi-quote Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post Usuń ten post
Można było usłyszeć jej stukot kopyt w tej błogiej ciszy. Cisza, bezpieczeństwo i spokój to jedyne co mogło Brave uszczęśliwić w tym momencie. Roztrzepała grzywę, choć niewiele jej to dało, gdy jej grube włosy znajdują się pod ciężkim ogłowiem. Ufność; to jedyne co klacz nie posiadała. Często atakowała i nie zblizała się do innych koni. Jej bezpieczeńtwo leży tylko w jej kopytach. Zapada często w depresje i agresje, dlatego Brave nie należy do lubianych. Gdzieś tam usłyszała szmery co wywołało u niej bronienie siebi i zachowanie wszelakiego spokoju. Drzewa były za wysoko, a kamienie zbyt tępe, any zrobić komuś krzywdę. Zatrzymała się, rozglądając po dziwnym, ale i pięknym terenie. Jej nadzieją był krzew róży, a raczej jej długa łodyga z wielkimi kolcami. Nadawała się idealnie na samo obrone. Złapała za płatki róży delikatnie wyrywając ją z ziemi. Urwała główkę od róży dzięki czemu została jedynie kolczasta łodyga. Kolce wbijały się w jej dziąsła jak i w chrapy pozostawiając małe dziurki przesiąknięte krwią. Położyła uszy ku sobie idąc w kierunku niebezpieczeństwa. Ujrzała dwa konie. Nie podchodząc do nim przeszła środkiekiem bacznie je obserwując. Nagle poczuła jak spada, a raczej jej jedno kopyto. Spoglądnęła z przerażeniem wypluwając łodygę. Jej kopyto utknęło w jakiejś dziurze... Wierciła się próbując za wszelką cenę wyciągnąć kopyto, ale nic jej to nie dało. Usiadła na zadzie obserwując towarzyszów z nieufnością.

Roziskrzone oczy mają.
Pełne szczęścia i radości
Z odzyskanej dziś wolności.
Night
Night
Władca

on Czw Maj 04, 2017 11:28 pm
Powolnym krokiem zmierzała przez tereny na których chyba nigdy nie była. Dziwne.. Tyle już jestem na Karsin, a SZS to miejsce gdzie nigdy nie byłam do tego momentu! Karciła się w duchu po czym zatrzymała się. Była bardzo spragniona, a na jej szczęście dotarła do źródełka. Eh... Znacznie lepiej... Westchnęła po czym legła na ziemi. Uszy miała nastawione i oczy szeroko otwarte. Jej serce biło spokojnie jednak ona nie była taka spokojna. W pewnych chwilach zdarzyło jej się przysypiać, ale nie zasnęła... Czekała na cokolwiek byle by się coś wydarzyło aby ktoś tu przyszedł.

Szeregowy

on Pią Maj 05, 2017 12:18 pm
Tupot twardych i wielkich kopyt mógł sprawiać wrażenie starsznych ,ale ogier patrzył na to inaczej.
Kolejna zgniecona trawa,kwiatek i paproć.W końcu przystanął widząc na swojej drodze angielską klacz.
Spod jego białych rzęs wyłoniło się ostre spojrzenie.Stał nad nią czekając na jej reakcję.Przy okazji.-Witaj.-Przywitał się należycie twardym,donośnym tonem po czym zrobił krok w tył by aż tak nad nią nie stać.Każdy ma swoje granice.Zrobił kilka kroków w miejscu po czym zastrzygł uchem.i teraz będzie wypełnienie postu głupimi wywłokami słów usera,które tu są nie potrzebne ,ale każdy tak robi więc czemu Lewek też nie może.Lewek móc wszystko gdy nie mieć pomysłu.Wywody lewka powinny się znaleźć w gazetach.

Night
Night
Władca

on Nie Maj 07, 2017 5:20 pm
Było cicho aż za cicho gdy w pewnej chwilę ciszę przerwały kroki. Klacz widząc ogiera i to dużo większego od niej wstała. No i w tym momencie Night stała się nieco zdenerwowana i miała jakieś złe przeczucia. Jednak to wszystko maskował dość słaby uśmieszek. Witaj. Również się przywitała cofając się o jeden krok by jednak między nimi był dystans. Kasztanka milczała nie chciała zadawać żadnego pytania teraz jako pierwsza. Nie powinna ufać koniom które dopiero co spotkała na nieznanych jej terenach, ale z drugiej strony to jest trochę niegrzeczne.. W każdym razie postanowiła na razie milczeć i odzywać się gdy będzie taka potrzeba.

Szeregowy

on Nie Maj 07, 2017 10:11 pm
Spojrzał na nieznajomą z niesmaczoną miną ,aczkolwiek potem na twarzy skomponował się ochydny grymas.Zarzucił na nią liny.Bez słów.Jeżeli uniknęła znów spróbował,a jeżeli jeszcze i to uniknęła spróbował ją powalić by potem związać jej nogi.Jeżeli cokolwiek udało się mu związał jej nogi i spojrzał na nią triumfalnie,aczkolwiek pozostawił ciszę,która panowała by potem nie dogryzała mu przez słowa.
W sumie za nie odzywanie się ona nie miała prawa mu docinać,a więc Lew mógł się chodź pod tym względem cieszyć bo raczej nie miał innego powodu by na jego twarzy namalował się uśmiech.

Night
Night
Władca

on Nie Maj 07, 2017 10:25 pm
I skąd ona to wiedziała ten chciał zarzucić na nią liny ominęła je bez problemu potem nie uniknęła ich, ale je zerwała tak, że została jedna, a kiedy chciał ją powalić i unieruchomić po prostu tego unikała. Uśmiechnęła się tylko tajemniczo po czym zarzuciła grzywką. Pff kolejny trening? Świetnie! Zakpiła sobie w duszy po czym skupiła się na ruchach ogiera by przypadkiem nie wpaść w sidła. W sumie jakby ten wydawał się być jakby to powiedzieć mniej wkurzający niż ten cały szalony fryz... Moment moment... Każdy porywacz jest wkurzający, a przynajmniej tak myślała Night.

Szeregowy

on Pon Maj 08, 2017 4:40 pm
W takim razie powtórzył te czynności jeszcze raz.Jeżeli to nie wystarczyło pobiegł do niej i przytrzymując siłą jej łeb wcisnął jej na szyje liny ,podduszając ją linami przysunął ją bliżej siebie,aż do chrap po czym spróbował powalić ją szybkim ruchem.Nie miał zamiaru próbować jej łapać przez pół godziny.Teraz na to nie było czasu.Jeżeli udało mu się ją powalić podszedł do niej ,wyciągnął jeszcze jedną,ostatnią linę i związał jej nogi.Zarzucił ją sobie na grzbiet i ciężkim kłusem zaczął biec do lochów.Miał nadzieję,że po drodze jej nie zgubi.
//W lochach postaram się pisać lepsze posty (Dłuższe)

Może z/t

Night
Night
Władca

on Pon Maj 08, 2017 4:57 pm
Ten cały czas powtarzał czynności z nią było to samo, ale w pewnej chwili ten niespodziewanie zmienił taktykę i nie zamierzał się obijać tak, więc bez problemu powalił ją na ziemie i unieruchomił. Wywróciła oczami. Za co? Co ja znowu zrobiłam? Westchnęła po czym gdy ten zarzucił ją sobie na grzbiet ona próbowała jakoś się wygodnie ułożyć chociaż mogła się tak wiercić by spaść, ale nie zamierzała się z tym teraz użerać i marnować sił. Jakby to się zakończyło klęską nie było by wesoło. Tak, więc leżąc na grzbiecie ogiera po prostu opuściła ten teren.
z/t

Strażnik

on Sro Maj 10, 2017 8:24 pm

„Tylko wtedy, gdy ostatnie drzewo umrze i ostatnia rzeka zostanie zatruta i ostatnie ryby zostaną złowione zdamy sobie sprawę, że nie można jeść pieniędzy.”
Voleur
Voleur

on Czw Gru 27, 2018 3:08 pm
Zwiedzanie Karsin z Kion, mu nie wystarczyło; tym razem Voleur zdecydował pochodzić sobie na luzie po górach. Ciepłe dni roku już minęły, ale, chociaż wiał chłodny wiaterek, a ziemia była pokryta cieniutką warstwą śniegu, ogier nie odczuwał zimna. Albo może i je odczuwał, ale nie przaszkadzało mu ono. Był przyzwyczajony do przebywania w różnych temperaturach.
Wejście na górę nie było trudne, choć nie da się ukryć, było trochę ślisko. W oddali Voleur zauważył strumyczek czystej, górskiej wody, co go motywowało jeszcze bardziej. Już po chwili stał tuż przy nim i pił zimną ciecz, chcąc się pozbyć prześladującego go już parę godzin uczucia pragnienia. Jak skończył pić, podniósł głowę i się rozejrzał: niedaleko było widać jeszcze jedną górę, znacznie wyższą, która również kończyła się we mgle. Kiedyś tam pójdę. zdecydował i ziewnął, myśląc co powinien teraz zrobić.
Kometa
Kometa

on Czw Gru 27, 2018 3:32 pm
Szła wolno, starannie stawiając każdy krok. Mimo terenów należących do jej stada, nie czuła się bezpiecznie. Nie posiadała nikogo, do kogo mogłaby się zwrócić i pogodziła się z losem samotnika. Podobało jej się to. Podeszła ostrożnie do rzeki i zaczęła pić. Nareszcie woda. Tak dawno nie czuła jej w ustach.
W pewnym momencie usłyszała ziewnięcie. Podniosła głowę i ujrzała karego konia, stojącego do niej tyłem. Natychmiast odskoczyła na bezpieczną odległość i zaczęła przyglądać się ogierowi. Kim jesteś? Zapytała, siląc się na odważny ton. Nie widziałam cię tu wcześniej.

Pain is real
But so is hope
Voleur
Voleur

on Czw Gru 27, 2018 4:00 pm
Voleur stał spokojnie patrząc w dal i nawet się nie spodziewał że ktoś mu się przyglądał, był za bardzo skupiony na podziwianiu otaczających go terenów.
Już pomyślał że najwyższy czas odejść, kiedy usłyszał za sobą głos. Odwrócił się zdziwiony i zastał tam trochę niższą od niego gniadą arabkę. Po pierwszej chwili szoku, uśmiechnął się miło i zdecydował odpowiedzieć na jej pytanie, nie zauważając że była ona trochę przestraszona.
Witaj, nazywam się Voleur. przedstawił się. A ty? zapytał, wciąż się uśmiechając. Ja też nie. Może dla tego, że jestem tu po raz pierwszy. przyznał. Rozejrzał się ponownie, oddychając głęboko świeżym górskim powietrzem, wiedząc już o co chciał zapytać. Gdzie jesteśmy? Jak się nazywają te tereny? zadał dwa pytania, które zawsze zadawał, a znaczyły dokładnie to samo. Pięknie tu jest. pomyślał, z uśmiechem który nie schodził mu z pyska.
Kometa
Kometa

on Czw Gru 27, 2018 5:42 pm
Przyjrzała się Voleur'owi z zaciekawieniem. Jego głos wydał jej się przyjazny, cała postać ogiera sprawiała wrażenie nastawione pozytywnie, ale... Lepiej dmuchać na zimne... Kometa. Odpowiedziała po pewnym zastanowieniu. Jesteśmy na terenie Stada Zamglonych Szczytów, konkretnie na górze Fentir. Odpowiedziała, nieco zaskoczona swoją pewnością siebie. Nie rozmawiała z nikim od bardzo długiego czasu. Odpowiadało jej samotne życie, nie chciała niczego zmieniać. Ale z drugiej strony, odmiana, choćby chwilowa, może dobrze jej zrobić. Uśmiechnęła się, dodając sobie otuchy.
Co robisz w tych stronach?

Pain is real
But so is hope
Voleur
Voleur

on Czw Gru 27, 2018 5:59 pm
Voleur wyglądał na nastawionego przyjaźnie, bo taki on właśnie był: bardzo nie lubił kłótni, wręcz ich unikał, bo za każdym razem jak był w towarzystwie i atmosfera zaczynała być bardziej napięta, ogier czym prędzej się ulatniał.
Uśmiechnął się i przedstawił się się klaczy, która po chwili zrobiła to samo. A więc miło cię poznać, Kometo. powiedział ukłaniając się lekko, po czym zaśmiał się krótko i wrócił do normalnej pozycji. Spojrzał na nią trochę poważniej, z nastawionymi uszami, próbując zapamiętać nazwę terenów.
Bardzo ładne ziemie, czyż nie? zapytał, chcąc rozkręcić rozmowę. Po chwili klacz się uśmiechnęła, co oznaczało że wreszcie się trochę wyluzowała. Wiesz, jestem tu nowy, więc zwiedzam nieznane mi jeszcze miejsca tej krainy. odpowiedział, uśmiechając się. A ty? zapytał. Może ona też będzie chciała pozwiedzać wyspę? Może znajdę kolejną koleżankę do zwiedzania, jak Kion. ucieszył się na samą myśl poznawania dalszych terenów z towarzyszką i nie próbował nawet ukryć swojego szczęścia. Jego oczy zabłysły, a na pysku pojawił się na nowo uśmiech.
Kometa
Kometa

on Czw Gru 27, 2018 7:23 pm
Kometa nie była pewna, czy bliższe kontakty z kimś to dobry pomysł. Nie była jeszcze gotowa. Jednak widząc radość Voleur'a, szybko podjęła decyzję. Raz kozie śmierć. Szczerze mówiąc, ja również nie bawię tutaj od długiego czasu. Przybyłam do Stada niedawno i nikogo tu nie znam, więc nie licz na to, że cię przedstawię Zażartowała i uśmiechnęła się do ogiera. Za to znam dobrze te okolice. Mogę cię trochę zapoznać z górą Fenrir. Dodała niepewnym tonem.

Pain is real
But so is hope
Voleur
Voleur

on Pią Gru 28, 2018 1:36 am
Kometa dała Voleurowi parę informacji dotyczących terenów na których się znajdowali, na co ogier bardzo się ucieszył. Prawdopodobnie wyglądał w ten sposób mniej strasznie, bo klacz trochę się otworzyła i powiedziała parę słów o sobie.
Kary wysłuchał jej krótkiej historii na Karsin i na końcu zaśmiał się cicho. Nie martw się, ja też przybyłem tu niedawno, ale już mi się tutaj podoba. puścił jej oczko.
Propozycja gniadej klaczy wydawała mu się bardzo interesująca, zwłaszcza że tereny wyjątkowo mu się podobały. Bardzo chętnie, a wiesz może jak się nazywa ta druga? zapytał, wskazując głową na wyższą, pochłoniętą we mgle górę. Wydawała się trudniejsza do zwiedzenia, ale na pewno jest bardzo ciekawa. był przekonany.
Voleur przybliżył jeszcze chrapy do wody i napił się łyka chłodnej cieszy. Potem rozciągnął się i spojrzał szczęśliwy na Kometę, dając jej znak, że był gotowy do zapoznania się z nieznanymi mu jeszcze terenami SZS.
Kometa
Kometa

on Pią Gru 28, 2018 11:52 am
Kometa spojrzała na niego, pełna wątpliwości. Nie rozumiała, jak ktoś może być tak pewny siebie i rozluzniony w towarzystwie tak mało znanej osoby. Z drugiej strony, było jej z tego powodu bardzo miło i czuła coraz większą sympatię w stronę Voleur'a. Jednak nie przeczyło to temu, że powinna zachować czujność. Przezorny zawsze ubezpieczony. Pomyślała.
Tam? To Góra Tiro. Odpowiedziała, patrząc uważnym wzrokiem na ogiera. Wiem, o czym myślisz. Nie wydaje mi się, żeby to był dobry pomysł. Słyszałam, że jest tam bardzo stromo i niebezpiecznie. Poza tym szczęściem byłoby znalezienie tam jedzenia. Przeszło jej przez myśl, że może warto byłoby sprawdzić te mity, jednak nie dawała niczego po sobie poznać. Postanowiła, że najpierw zaczeka na reakcję Voleur'a.

Pain is real
But so is hope
Voleur
Voleur

on Sob Gru 29, 2018 4:22 am
Voleur był szczęśliwy że udało mu się wejść na górę, nawet jeśli było ślisko i ogólnie pogoda mu nie sprzyjała; mógł się więc wreszcie napić świeżej wody, a do tego spotkał teraz miłą klacz, która mogła go oprowadzić po terenach Stada Zamglonych Szczytów, po których poprzednia klacz którą spotkał go nie oprowadziła.
Góra Tiro. postanowił zapamiętać. Pochwalę się kiedyś Kion moją wiedzą. zdecydował dumny z siebie.
Voleur musiał przyznać Komecie rację, była mgła a do tego góra faktycznie wydawała się bardzo stroma. Pewnie nie ma na niej też trawy, widać że wie co mówi. uśmiechnął się w myślach. Chyba masz rację. powiedział, przełykając wodę. No to może na razie przejdziemy się po górze Fentir? zaproponował, chociaż brzmiało to bardziej jak pytanie. Albo, no nie wiem, po jakiejś części tych terenów, która Ci się podoba. dodał. Dał jej wolną rękę, niech klacz zdecyduje, na pewno wie lepiej co jest bezpieczniejsze i co się bardziej opłaca.
Sponsored content

Powrót do góry