Karsin

Go down
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Ogłoszenia

on Nie Gru 06, 2015 1:04 pm
Ogłoszenia Karsin, czyli prawdopodobnie głównie eventy.
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Wto Lut 16, 2016 6:50 pm
Ogłoszenie głównie dla źrebaków i nauczycieli

Po pierwsze: w tym miesiącu nie odbędzie się już więcej lekcji w szkole, a od marca lekcje będą się odbywać co czwarty dzień. Nauczyciele będą z tego powodu prowadzić mniej lekcji, ale zauważyłam że lekcje odbywały się zbyt często.
Po drugie: kolejna zmiana co do szkoły. Każdy nauczyciel może teraz uczyć najwyżej dwóch przedmiotów. Wszyscy ci którzy uczą trzech lub więcej niech napiszą do mnie na priv i zdecydują z których przedmiotów rezygnują.
Ostatnia zmiana na dziś: od teraz użytkownicy źrebaków SAMI BĘDĄ POSTARZAĆ SWOJE POSTACIE, o miesiąc co pięć postów, albo o dwa miesiące co dziesięć postów (na jedno wychodzi). Kto chce być forever young ma prawo do nie postarzania swoich źrebców. Posty zaczynacie liczyć od tej sekundy.
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sro Lut 17, 2016 5:47 pm
Szkolny potwór

Szkoła została zamknięta na mniej więcej pół miesiąca. Myślicie że nie ma powodu? Oj jest, żeby Czarodziej i dyrektor zamknęli szkołę musi się wydarzyć coś naprawdę poważnego...
Po szkolnych korytarzach kręci się potwór... Ukrywa się w mroku, na razie nie wiadomo jak wygląda... A jednak wszyscy czują że dzieje się coś złego i nie powinno go być. Trzeba się go pozbyć. Szkoła jest otoczona ogrodzeniem przez które tylko źrebaki mogą przejść, żaden dorosły koń się przez nie nie przedostanie, a potwór za żadne skarby nie chce wyjść poza tereny szkoły im. Savilli. To oznacza że potwora będą musiały zwalczyć same źrebaki. Czy są zapisane do szkoły czy nie, nie ma znaczenia, ważne że mogą się do niej dostać. Potwór w każdej chwili może się pojawić w najmniej oczekiwanym miejscu, więc lepiej mieć się cały czas na baczności. W sklepikach pojawią się różne przedmioty które mogą się przydać w walce z potworem. A może zamiast walczyć lepiej będzie najpierw spróbować z nim porozmawiać? Losy Karsin są teraz w rękach źrebaków. A co jeśli one stchórzą? Potwór mógłby się wydostać ze szkoły i zaatakować całą krainę... Czy młode pozwolą by do tego doszło?

Potworem będą kierować Karsin, Wera, Reta i Mirabelle.
Na początku potwór ma 100 punktów życia. Traci ich tyle ile siły ma źrebak zadający mu cios. Każdy źrebak w każdym poście może zadać najwyżej jeden cios (jak ktoś zada ich więcej, to i tak potwór straci tyle punktów życia ile siły ma źrebak). Potwór umiera gdy ma 0 punktów życia.

Ruszajcie uratować Karsin, młodzi wojownicy!


Ostatnio zmieniony przez Karsin dnia Sob Wrz 10, 2016 3:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pon Mar 28, 2016 6:47 pm
Zmiana w profilu

Pole "rasa" w profilu zostało zmienione na "rasa i maść" więc zapraszam wszystkich do uzupełnienia profilu.

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sro Kwi 27, 2016 5:27 pm
Powróciłam

Witam wszystkich. Większość z Was zapewne zauważyła że od dawna nie ma mnie na Karsin. Ktoś się może zastanawiał co z moimi postaciami, a przede wszystkim jak będzie wyglądać forum bez admina? Otóż wróciłam! Widzę już tłumy postaci z zaakceptowaną KP, ale bez rangi i koloru stadnego, zapewne też wiele osób czeka na ocenę obrony, lub odpowiedź na jakieś pytanie. Przyznam szczerze, nie wiem co dalej z aktualnym eventem - szkolnym potworem. Czy wybrani MG piszą nim walki ze źrebakami, czy event "umarł'? Zaraz się tym wszystkim zajmę.
Może kogoś interesuje powód mojej długiej nieobecności. Otóż najzwyczajniej w świecie chodziło głównie o szkołę. Nauka, nauka i jeszcze raz nauka. Zastanawiałam się czy nie zamknąć Karsin, albo czy nie oddać komuś tego konta i zostawić sobie tylko jedną zwykłą postać. Ale postanowiłam jeszcze powalczyć. Wykroiłam sobie trochę wolnego czasu. Pewnie nominuję jeszcze jednego admina, a może zwiększę też liczbę moderatorów (nie piszcie w tej sprawie na pw).

Przepraszam za nieobecność
-Karsin

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Czw Sie 18, 2016 4:06 pm
Szkolny potwór - cześć dwa

Szkolny potwór ma już tylko 50 punktów życia! Gratulacje, waleczne źrebaki, udało się wam go wypłoszyć ze szkoły! Czekają na was nagrody, zgłoście się tutaj: http://karsin.ativiforum.com/t870-wynagrodzenie-za-walke-z-potworem#15816

Potwór uciekł ze szkoły i teraz krąży po całym Karsin. Może zaatakować każdego, w każdym miejscu. Jedynym bezpiecznym schronieniem są budynki na terenach Czarodzieja i zamki. Potwór już nie będzie atakować źrebaków, a źrebaki nie mogą już go atakować. Teraz czas na dorosłych! Niech walczą, broniąc krainy i własnego życia.
Potwór jest już osłabiony, więc teraz jego zdrowie będzie spadać w szybszym tempie: będzie tracić tyle punktów życia, ile w sumie statystyk ma osoba atakująca.
Umrze gdy będzie miał 0 punktów życia.
Potworem kierują Karsin, Reta, Lily, Tormenta, Luizjana i Sechmet.

Walczcie, dorośli!


Ostatnio zmieniony przez Karsin dnia Wto Wrz 13, 2016 12:10 pm, w całości zmieniany 1 raz

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sro Wrz 07, 2016 5:36 pm
Mapy Karsin

Od dzisiaj na forum są mapy Karsin ( http://karsin.ativiforum.com/t924-mapy-karsin ), jedna polityczna i jedna fizyczna. Dzięki temu każdy będzie wiedział jakie stada ze sobą graniczą i gdzie znajdują się poszczególne elementy krajobrazu (góry, rzeki, jeziora itp.).
Proszę nie tworzyć nowych tematów bez uprzedniego zapoznania się z mapami i ustalenia że tematy które chce się stworzyć mają sens (przykładowo: nie można stworzyć tematu "jeziorko" na terenach SZS, gdyż na mapach ewidentnie widać że na tych terenach jeziorek nie ma).

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sob Wrz 10, 2016 3:19 pm
Potworkowa zmiana

Jako iż jest więcej chętnych na walkę z potworkiem niż było przewidziane, trzeba wprowadzić pewną zmianę: potwór będzie tracił tyle punktów życia ile punktów siły ma osoba atakująca. Liczy się oczywiście jeden atak na posta.

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Nie Wrz 11, 2016 5:49 pm
Kolejne zmiany w potworkowym evencie

Jest dużo więcej chętnych na walkę z potworem niż przewidziałam, więc muszę wprowadzić kolejne zmiany:
-po pierwsze każda osoba może stoczyć walkę z potworkiem tylko jednym swoim kontem
-po drugie potworek jednak nie będzie się pojawiał w przypadkowych miejscach, trzeba się umówić na fabułę (tutaj: http://karsin.ativiforum.com/t946p25-walki-z-potworkiem#17222 )
-ostatnie, najważniejsze: każda postać może zaatakować potworka tylko DWA RAZY! Po dwóch atakach ze strony konia, potworek ucieka. Przepraszam że z tego powodu walki nie będą zbyt długie, ale nie myślałam że będzie aż tyle chętnych.

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Wto Wrz 13, 2016 11:42 am
Szkoła

Potwór uciekł ze szkoły, a więc źrebakom nic już nie grozi i szkołę można otworzyć. Uroczyste otwarcie odbędzie się pierwszego października: wszystkie zapisane źrebaki i wszystkich nauczycieli zapraszam tego dnia na dziedziniec: http://karsin.ativiforum.com/t111-dziedziniec
Spotkanie poprowadzi dyrektor szkoły im. Savilli, następnie rozpoczną się lekcję. Proszę źrebaki i nauczycieli o zapoznanie się z planem lekcji: http://karsin.ativiforum.com/t454-plan-lekcji#1562
Nauczycieli którzy nie będą mogli przeprowadzić swoich lekcji z powodu nieobecności proszę o poinformowanie mnie o tym na pw. Jeżeli nauczyciel przez dwa razy z rzędu nie pojawi się na swojej lekcji i mnie o tym nie poinformuje, traci stanowisko nauczyciela. Oczywiście potem będzie mógł się ponownie zapisać.

Możliwe wątpliwości i pytania:

1. Nie pamiętam już jakich przedmiotów mam uczyć...
Zajrzyj tutaj: http://karsin.ativiforum.com/f27-karty-nauczycieli
Odszukaj swoją kartę nauczyciela: tam znajdziesz informacje jakich predmiotów możesz uczyć.


2. Jeszcze nie mam karty nauczyciela, a chciałbym uczyć. Co zrobić?
Porozmawiaj z dyrektorem szkoły lub z Czarodziejem, oni zadadzą ci kilka pytań i będziesz mógł pracować jako nauczyciel.
Dyrektora znajdziesz tutaj: http://karsin.ativiforum.com/t113-gabinet-dyrektora#113
A Czarodzieja tu: http://karsin.ativiforum.com/f22-mieszkanie-czarodzieja


3. Nie pamiętam czy już zapisałam mojego źrebaka do szkoły. Jak to sprawdzić?
Wystarczy że odszukasz kartę ucznia swojego potomka tutaj: http://karsin.ativiforum.com/f28-karty-uczniow
Jeśli jej tam nie ma, to znaczy że źrebak nie jest zapisany do szkoły (patrz punkt 4).


4. Co zrobić żeby zapisać źrebaka do szkoły?
Zaprowadź go do gabinetu dyrektora: http://karsin.ativiforum.com/t113-gabinet-dyrektora#113
Po krótkiej rozmowie z dyrektorem, źrebak będzie zapisany. Mała zmiana: teraz źrebaki mogą same się zapisać do szkoły, czyli rodzic/opiekun nie musi z nimi iść do dyrektora, mogą same pójść.


5. Ile czasu trwa jedna lekcja?
Nie ma ustalonego czasu trwania poszczególnych lekcji: nauczyciel prowadzący zajęcia może w poście napisać że zadzwonił dzwonek i wtedy następuje koniec lekcji. Dzwonek może też się pojawić w poście MG.

6. Mam zajęte wszystkie cztery fabuły, a jutro mam lekcję! Co zrobić?
Spokojnie, można prowadzić fabuły w szkole oprócz tych czterech. Dotyczy to zarówno nauczycieli jak i źrebaków.

7. Czy nauczyciele zarabiają?
Początkowo nauczyciele mieli zarabiać, jednak teraz już nie zarabiają. Pracują jako wolontariusze.

8. Zmieniłem zdanie: już nie chcę być nauczycielem. Co mogę zrobić?
Wystarczy że napiszesz mi o tym na pw i skasuję twoją kartę nauczyciela.

9. Czy mogę zorganizować wycieczkę?
Jeżeli chcesz zorganizować wycieczkę, musisz najpierw napisać do mnie na pw. Może się zdarzyć tak że nie dostaniesz pozwolenia, gdyż już ktoś inny chce w tym czasie zorganizować wycieczkę, a co za dużo to nie zdrowo.

10. Co mogę robić ze źrebakami na lekcji?
Co tylko chcesz! Możesz coś im tłumaczyć, coś pokazywać, sprawdzać ich wiedzę poprzez wypytywanie i/lub kartkówki, zadawać zadanie domowe... Pamiętaj tylko że możesz korzystać tylko z przedmiotów które masz w "posiadanych" i/lub z tych które są w opisie danej klasy.

11. Skąd mam wiedzieć gdzie odbędzie się dana lekcja?
Do każdego przedmiotu jest osobna sala, odszukaj swoją w szkole im. Savilli: http://karsin.ativiforum.com/f26-szkola-im-savilli

12. Jestem źrebakiem zapisanym do szkoły, ale z różnych powodów nie mogę/nie chcę do niej na razie chodzić...
Nic nie szkodzi. Zapisane źrebaki mogą chodzić do szkoły rzadko i/lub nieregularnie, a ich karty ucznia i tak nie zostaną skasowane. Stanie się tak dopiero gdy dorosną. Źrebaki, w przeciwieństwie do nauczycieli, nie muszą nikogo informować o swoich nieobecnościach w szkole.

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pon Paź 24, 2016 11:38 pm
Zeszyty szkolne

Zastanawiał się ktoś może skąd się biorą zeszyty szkolne dla źrebaków? Albo czy w ogóle jest możliwość ich posiadania?
Zapomniałam w poprzednim poście o szkole zaznaczyć że zapisując się do szkoły każdy źrebak automatycznie dostaje po jednym zeszycie do każdego przedmiotu którego ma się uczyć. Może z niego korzystać lub nie - jak kto chce. Oczywiście automatycznie każdy źrebak dostaje też całą resztę szkolnego sprzętu: ołówki, kredki, długopisy, gumkę, linijkę... co kto tylko zdoła wymyśleć. Z tych przemiotów też można równie dobrze korzystać jak i nie.
Zeszytów, długopisów, ołówków itp. nie trzeba zapisywać w posiadanych w profilu.

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pią Lis 04, 2016 5:21 pm
Halloween

Nadeszło Halloween! Przez kilka dni duchy, zjawy i koszmary będą krążyć po Karsin, strasząc napotkane konie. Ciemne chmury zakryły słońce i wszędzie panuje półmrok.
Niektóre miejsca w krainie zmieniły się nie do poznania; właśnie w nich najłatwiej spotkać Halloween'owego stwora. Nie ma wielu takich miejsc, więc kto chce przeżyć ciekawą przygodę musi się pospieszyć.
Oprócz tego gdzieniegdzie pojawiają się tajemnicze dynie. Są dynie małe, duże, zwyczajne, z wyciętymi oczami i ustami, puste, albo z zapaloną świeczką w środku, wyglądające zabawnie albo złowrogo... Do wyboru do koloru! Co w sobie kryją? Chyba najwyższy czas sprawdzić...

Źrebaki mogą kupić Halloween'owe przebranie w [url=karsin.ativiforum.com/t105-sklepik-dla-najmlodszych]sklepiku dla najmłodszych[/url] za 1 karmin i straszyć dorosłych. Wraz ze strojem otrzymają od Czarodzieja coś przydatnego by dokuczyć tym, którzy nie dadzą im cukierków.
Na koniec eventu za każdy zebrany cukierek źrebaki dostaną jakąś nagrodę, więc opłaca się zbierać, zbierać jak najwięcej!
Skąd dorośli mają mieć cukierki? Niech pochodzą trochę po Karsin, a na pewno znajdą coś ciekawego...
Cukierki można zdobyć tylko poprzez fabułę z MG, albo kupując je od kogoś. W profilu dodane zostało specjalne pole: „cukierki” (jest na samej górze, nad „Multikontami”). Tam każdy kto chce brać udział w zabawie musi zapisywać ilość posiadanych cukierków, zaczynając od zera. Tyczy się to zarówno źrebaków, jak i dorosłych koni.

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sob Lis 05, 2016 7:37 pm
Dodatkowe zasady Halloween

Taka mała informacja na temat eventu Halloween'owego. A właściwie to dwie informacje:
-po pierwsze każdy koń może odkryć skarby tylko dwóch dyń: tym sposobem każdy będzie mógł brać udział w zabawie.
-po drugie, chciałabym zaznaczyć że tylko źrebaki będą mogły na koniec eventu wymienić cukierki na nagrody

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pią Gru 09, 2016 7:28 pm
Halloween + Plebiscyty

Event Halloween'owy dobiegł końca! Jeśli ktoś ma niedokończoną fabułę z MG z okazji Halloween, niech się zgłosi na PW do osoby która była jego MG: fabuły takie nie zostaną zmarnowane, wszystkie zaś zostaną zakończone (tych którzy się zgłoszą, oczywiście).
Grafika Halloween'owa zostanie zmieniona na zimową/świąteczną już niebawem.

Głosowanie w plebiscytach również jest już zakończone! Wyniki można zobaczyć tutaj: http://karsin.ativiforum.com/t1073-wyniki-plebiscytow
Zapraszam do głosowania w kategoriach, które zakończyły się remisem:
Anioł 2016: http://karsin.ativiforum.com/t897-aniol-2016-dogrywka
Dusza towarzystwa 2016: http://karsin.ativiforum.com/t913-dusza-towarzystwa-2016-dogrywka
Źrebak roku 2016: http://karsin.ativiforum.com/t908-zrebak-roku-2016-dogrywka

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sro Gru 28, 2016 7:53 pm
Zgłoszenia do konkursu
Na Karsin szykuje się event dla użytkowników, jednak najpierw potrzebuję kilku osób które by zechciałby zapisać do eventu swoje postacie. Wiecej informacji znajdziesz tu: http://karsin.ativiforum.com/t1088-zgloszenia-do-eventu#21275 albo tu: http://karsin.ativiforum.com/t1087-zgloszenia-do-eventu#21274
Zapraszam do udziału, będzie specjalna nagroda dla osoby która zgłosi najwięcej postaci Cool
Czekam na zgłoszenia Smile

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pią Kwi 14, 2017 8:56 pm
Event Wielkanocny

Wraz z eventem Wielkanocnym pojawiła się okazja by pokazać swoją kreatywność i/lub talent artystyczny! Zachęcam wszystkich użytkowników do udziału w Wielkanocnych Malowankach: http://karsin.ativiforum.com/f105-konskie-pisanki
Macie czas do końca miesiąca.

Adopcje - zmiana w profilu
Niektórzy użytkownicy nie wchodzą na Karsin przez okres dłuższy niż 2 miesiące, a mimo to nie chcą by ich postacie trafiły do adopcji. Z myślą o takich osobach wprowadzam taką zasadę: od teraz postacie które w razie 2 miesięcy nieobecności nie mają trafić do adopcji, muszą mieć wpisane w "comments" w profilu że "postać nie do adopcji.".
Ogłoszenia Karsin10

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Nie Maj 21, 2017 7:39 pm
Aktualizacja w Kompendium Wiedzy
Po pierwsze: punkt 5 regulaminu fabuły (http://karsin.ativiforum.com/t63-regulamin-fabuly) został aktualizowany.
Po drugie: od teraz KW zawiera wszystkie informacje o adopcjach: http://karsin.ativiforum.com/t1192-adopcje

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pią Lis 10, 2017 7:27 pm
Urodziny Karsin!

Nasze forum dziś świętuje swoje drugie urodziny! Dokładnie 2 lata temu powstało Karsin! Co prawda gra zaczęła się dużo później (dokładnie pierwszego stycznia), ale jednak urodziny są właśnie dzisiaj: 10 listopada!

Z tej okazji każda postać może dostać mały prezent: wszystkie konta które jutro wieczorem o godz. 20.00 będą na liście osób które były online w ciągu ostatnich 48 godzin, dostaną 1 karmin.

Zapraszam też do wzięcia udziału w urodzinowym konkursie: http://karsin.ativiforum.com/t1316-urodziny-karsin#28887

Dodatkowo przez następne kilka dni będzie można znaleźć na Karsin ukryte urodzinowe prezenty... Miejcie oczy szeroko otwarte!

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sob Lis 11, 2017 8:49 pm
Rozdanie karminów

Tak jak wczoraj obiecałam, wszystkie osoby które były online w ciągu ostatnich 48 godzin, dostały dzisiaj o 20.07 (miała być 20.00, ale mam nadzieję że nikt się nie będzie czepiać) po jednym karminie.
Na dole w spoilerze zamieszczam screenshot'a ze strony głównej Karsin o godzinie 20.07 dnia dzisiejszego. Karmina dostały wszystkie osoby które znajdują się na screen'ie na liście "members connected during last 48 hours".
Screenshot:
Ogłoszenia Karsin12

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sro Gru 13, 2017 6:36 pm
Sanie
Zaznaczę od razu że event został wymyślony przez Retę i to ona napisała regulamin.
Krótki wstęp ode mnie, po czym wkleję po prostu to co Reta mi przysłała na pw #LeniwaAdminka
Tak jak obiecywałam, oto i jest Event Świąteczny! Każde stado dostanie wielkie sanie pełne tajemniczych prezentów (linki do poszczególnych sań na dole postu). Będą też jedne sanie dla koni bez stada oraz dla tych które po prostu nie chcą brać udziału w wyścigach ze swoim stadem. Jak zapewne już się domyśliliście (a może jeszcze nie?), wasze postacie muszą utworzyć zaprzęg, po czym odbędzie się wyścig i w nagrodę każde stado będzie mogło otworzyć ograniczoną ilość prezentów.

głównie Reta napisał:
Zaprzęganie.
Jest 8 sań (każde przewidziane dla innego stada). Każde sanie mogą zaprzęc od trzech do ośmiu koni. Zapisywanie jest fabularne; pisząc posta we właściwym temacie automatycznie zostajesz zaprzęgnięty. (Jeśli sanie twojego stada mają już maksymalną liczbę miejsc zajętą, możesz zapisać się do sań dla bez stadnych. Nagrody zostają zdobyte dla uczestników, nie dla stada.) Mogą zostać zaprzęgniete zarówno źrebaki jak i dorosłe konie. Macie czas żeby dołączyć do zaprzęgu do 25/12/2017


Wyścig.
Zaczyna się wyścig: każdy uczestnik może napisać nielimitowaną ilość postów w temacie w którym są jego sanie [nie może pisać w tematach sań z innych stad, ani nie może się porównywać do innych sań (np. nie może napisać „Nagle sanie stada X zaczęły nas wyprzedać.”) można za to myśleć o innych saniach (np. „Ogierek martwił się o to czy na pewno uda im się stanąć na podjum: w stadzie X byli tacy silni członkowie!”)]. Będziecie mieli czas żeby opisywać wyścig od 26/12/2017 do 05/01/2018.


Meta i punkty.
Dnia 06/01/2018 będzie post mg od Czarodzieja, w którym @Karsin napisze kto doszedł pierwszy, kto drugi („Biegliście co sił w nogach. Meta była już blisko. Nagle zauważyliście że stoi już połowa sań. Czyli dobiegliście czwarci. Gratulacje!”)
Kolejność będzie ustalana przez Adminkę na podstawie kryteriów:
[s] + [z] x [p] = A
N° postów podczas biegu x 2 = B
A + B = C
C to totalna ilość punktów zdobyta przez danego konia.
Potem sumuje się punkty zdobyte przez każdego członka stada i sanie których konie zdobędą największą ilość punktów, będą pierwsze na mecie.
Przykładowo:
Koń 1 ma 2S, 3Z i 1P i napisał 3 posty:
2 + (3 x 1) + (3 x 2) = 11
Koń 2 ma 1S, 3Z i 2P i napisał 1 post:
1 + (3 x 2) + (1 x 2) = 9
Koń 3 ma 5S, 2Z i 2P i nie napisał żadnego posta:
5 + (2 x 2) + (0 x 2) = 9
11 + 9 + 9 = 29
Zaprzęg zdobywa 29 punktów!


Nagrody:

1 miejsce:
7 prezentów dla każdego konia

2 miejsce:
5 prezentów dla każdego konia

3 miejsce:
4 prezenty dla każdego konia

4-8 miejsce:
3 prezenty dla każdego konia

Zapraszam do wspólnej zabawy: http://karsin.ativiforum.com/f106-swiateczne-sanie

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pon Gru 18, 2017 11:22 pm
Plebiscyty 2017

Zapraszam do głosowania w tegorocznych plebiscytach: http://karsin.ativiforum.com/f108-plebiscyty-2017
W każdym temacie znajdują się zasady, które są za każdym razem trochę inne, więc nie będę ich już tutaj pisać. Macie czas na głosowania do końca roku (31/12/2017)

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Nie Gru 31, 2017 12:24 am
Zbliża się Nowy Rok!

Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku (już jutro!) postacie których KP zostanie napisana między 01/01/2018 a 06/01/2018 otrzymają jeden bonusowy punkt do statystyk (dotyczy to również nowych multikont).

Z tej samej okazji powstała nowa gra forumowa: http://karsin.ativiforum.com/t1364-oryginalne-zyczenia#29822. Przeczytajcie sobie opis gry i będziecie wiedzieli co zrobić aby dostać niewielki prezent szóstego stycznia (a tu nic wam nie zdradzę, przez co chętni będą musieli kliknąć w ten link, taka jestem podła)

Jak już tu piszę, skorzystam z okazji i przypomnę że dzisiaj jest ostatni dzień na głosowanie w plebiscytach Wink

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Wto Sty 02, 2018 12:11 pm
Nowy Rok

Szczęśliwego Nowego Roku! Aby Wam się wszystkim dobrze pisało! Życzę dużo zrowia, szczęścia, pomyślności, kreatywności i wspaniałej weny! Dziękuję za to że byliście w tym roku na Karsin i mogliśmy razem cudownie się bawić. Dzięki Wam mieliśmy na forum miłą i przyjemną atmosferę; dziękuję!!! Mam nadzieję że w tym roku będzie równie dobrze, albo nawet lepiej.
Spełnienia marzeń życzy Wasza kochająca adminka I love you

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Sob Sty 06, 2018 5:27 pm
Koniec biegu!

Świąteczny bieg dobiegł końca: wszystkie zaprzęgi które wzięły udział w zabawie dotarły już na metę. Wyniki zostaną opublikowane za kilka dni, gdy tylko się upewnie że nikt nie oszukiwał dodając sobie do statystyk punkty na które nie zasługiwał.

Rozdałam za to już nagrody dla osób które 'wygrały' w składaniu życzeń (Sechmet i Lota). Zabawa trwa dalej: teraz jest to normalna gra forumowa.

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

on Pią Sty 12, 2018 6:07 pm
Nagrody + statystyki i karminy
Podliczyłam punkty zdobyte podczas poszczególne stada w Świątecznym Biegu i mogę już ogłosić zwycięzców: jako pierwsze na metę dotarły Sechmet i Nightmare z SKZ! Gratulacje!
Nagrodę jednak otrzyma każdy uczestnik: wystarczy napisać posta w temacie z saniami własnego stada i w poście MG zostaną ujawnione prezenty.
Link: http://karsin.ativiforum.com/f106-swiateczne-sanie

Radzę każdemu sprawdzić czy nie ma przypadkiem za dużo lub za mało punktów w statystykach (czasami zdaża się komuś przez przypadek dodać sobie jakiejś statystyki za dużo albo za mało). Niedługo każda postać będzie musiała mieć "dzienniczek statystyk" gdzie użytkownik/ja będzie musiał zapisywać każdy zdobyty punkt statystyk. Tym sposobem nikt nie będzie mógł oszukiwać.
Możliwe że wprowadzę też "dzienniczek karminów", gdzie każdy będzie musiał zapisywać wydatki oraz zdobyte karminy.
Nie stresujcie się jednak, ani nie martwcie się jeśli nie za bardzo rozumiecie o co chodzi: na razie to tylko taki plan na przyszłość, a wprowadzenie go w życie trochę mi zajmie Wink

_________________
KARSIN.forumpolish.com
Sponsored content

Ogłoszenia Empty Re: Ogłoszenia

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach