Karsin

Go down
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Bogowie. Empty Bogowie.

on Nie Gru 06, 2015 9:32 am
Bogowie
1. Na Karsin jest wiele bogów.
2. Każdy koń ma prawo wierzenia we wszystkie bóstwa, tylko w ich część bądź w żadne z nich, niezależnie od stada do którego należy.
3. Każdy user może napisać do adminki (Karsin) w sprawie dodania nowego bóstwa.
4. Bogowie mogą się objawiać tylko poprzez MG.

Serafina
Jasnosiwa nierasowa klacz. Ma skrzydła, a więc jest pegazem. Jest boginią życia. Mówi się że kto w nią wierzy będzie żyć po śmierci w niebiosach. Serafina jest też uważana za królową niebios. Często modlą się do niej konie z problemami w życiu prosząc o pomoc.

Tarquil
Kary ogier fryzyjski z lekką nadwagą, często przedstawiany z kieliszkiem wina. Na nogach ma złote bransolety a grzywę ma ozdobioną błyszczącymi konfetti. Jest bogiem zabawy i jedzenia. Jest symbolem imprez i dobrej zabawy. Jest partnerem Viriany, bogini śmierci.

Viriana
Kara klacz fryzyjska, partnerka Tarquila. Viriana często chodzi przykryta czerwonym płaszczem, a na szyi nosi talizman, wisiorek w kształcie czaszki. Jest szanowana i niektóre konie się jej boją. To bogini śmierci, mówi się że to ona zabiera dusze wszystkich zmarłych.

Merilla
Izabelowata klacz arabska, która na czole ma białą odmianę kształtem przypominającą serce. Bogini miłości, zakochanych par i płodności. Mówi się że gdy ktoś widzi jej symbol, złotą różę, niedługo spotka miłość swojego życia.

Fabienne
Kasztanowata klacz rasy selle française. Ma dwójkę rodzeństwa: Furioso i Filesse. Fabienne jest patronką medyków i boginią zdrowia. Często jest przedstawiana z czerwoną opaską z różnymi ziołami na przedniej kończynie, a grzywa jej jest starannie zapleciona w koreczki aby nie przeszkadzała podczas operacji.

Filesse
Jasno kasztanowata klacz selle française, siostra Fabienne i Furioso. Bogini piękna i młodości. Jest patronką artystów i często jest przedstawiana z harfą, która jest jej symbolem. Potrafi lekko zmieniać swój wygląd aby przypodobać się innym koniom i je uwodzić.

Furioso
Ciemno kasztanowaty ogier selle française, brat Fabienne i Filesse, jest bogiem wojny i patronem wojowników. Często jest przedstawiany ze sporym sztyletem. Według niektórych legend Furioso nie jest bratem Filesse i Fabienne, tylko partnerem ich obydwu. Według tej legendy nie jest rasy selle française, tylko jest dostojnym cobem irlandzkim.

Savilla
Nierasowa myszata klacz, bogini wiedzy i mądrości. Jest patronką szkoły oraz nauki. Często towarzyszy jej duża, puszysta sowa.

Fuocesha
Płomienno kasztanowata klacz andaluzyjska, spod której kopyt podczas biegu strzelają drobne iskry. Bogini ognia i sprytu. Podobno to ona decyduje o pożarach. Jest też boginią słońca i piorunów.

Aquirina
Siwa jabłkowita klacz arabska, której sierść wydaje się być cały czas zdobiona drobnymi kropelkami krystalicznej cieczy to bogini wody dającej życie lecz mająca również moc je odebrać.

Terrimia
Gniada klacz arabska, która w grzywe i ogon ma wplecione kwiaty i inne rośliny jest boginią ziemi oraz roślin. Mówi się że to ona zsyła trzęsienia ziemi.

Ventos
Siwy w hreczkę ogier pełnej krwi angielskiej jest bogiem wiatru i powietrza. Jego ogon i grzywa nawet w bezwietrzny dzień falują spokojnie. Kocha się w Aquirinie i czasem się spotykają by zesłać koniom burzę i sztorm.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach