Karsin

Go down
Karsin
Karsin
Admin
http://karsin.ativiforum.com

Regulaminy. Empty Regulaminy.

on Nie Gru 06, 2015 9:17 am

  REGULAMIN
 1. Proszę się zapoznać z całym kompendium wiedzy. Niezrobienie tego nie zwalnia nikogo z obowiązku przestrzegania zasad. Przeczytaj również dział Multikonta i adopcje.
 2. W razie wszelkich pytań i wątpliwości proszę zgłaszać się do niej poprzez prywatną wiadomość do Adminów lub Moderatorów. Pomogą oni w rozwiązaniu wszelkich sporów.
 3. Karsin jest końskim forum PBF (play by forum), czyli grą w której wcielamy się w postać konia. Możemy wybrać czy chcemy grać osobnikiem dorosłym czy źrebakiem oraz jakiej płci ma być nasza postać (klacz, ogier, wałach).
 4. Karsin ma na celu umożliwienie spędzenia czasu w miłej atmosferze, dlatego nie wolno nikogo obrażać i wyzywać innych graczy. Zabrania się też używania wulgaryzmów oraz udostępniania treści nawołujących do nienawiści.
 5. Zabrania się nękania innych graczy poprzez prywatne wiadomości oraz natrętne upraszanie się o grę. Wszelkie zachowania tego typu prosimy śmiało zgłaszać Adminom.
 6. Na forum można opisywać rzeczy nieodpowiednie dla graczy poniżej 18 roku życia jednak na początku fabuły trzeba to wyraźnie zaznaczyć poprzez napisanie: 18+, powiększoną, czerwoną czcionką. 18+. Zwykłe krycie nie musi być w ten sposób oznaczane.
 7. Każda postać powinna mieć avatar, widzenie z kim pisze nasz bohater naprawdę pomaga podczas fabuł. Znalezienie odpowiedniego obrazka może być trudne, dlatego zdjęcie czy obrazek nie musi być kropka w kropkę zgodny z opisem w karcie postaci. Zawsze można poprosić o pomoc innych graczy lub moderatorów. Jeśli jednak uznasz, że chcesz avatar znaleźć sam lub sama to postaraj się aby to zdjęcie miało orientację pionową a nie poziomą aby nie zmieniało niepotrzebnie wymiarów forumowych ramek i tabelek.
 8. Nieprzestrzeganie regulaminu będzie skutkować ostrzeżeniami, a w ostateczności zbanowaniem łamiącego zasady gracza.

  GRA FABULARNA
 9. Karsin jest forum pbf (play by forum), czyli grą w której wcielamy się w postać konia i jako klacz/ogier/wałach/źrebak przeżywamy ciekawe przygody.
 10. Aby rozpocząć pisanie fabuły trzeba nieć zaakceptowane przez Admina lub Moderatora KP (Kartę Postaci). Jeśli skończyłeś/łaś pisać Kartę Postaci proszę wyślij wiadomość do Admina lub Moda by wiedzieli, że mogą już twoje KP sprawdzić.
 11. Fabuły zazwyczaj są umawiane, co znaczy, że należy napisać ogłoszenie w odpowiednim dziale i poinformować że kogoś szukamy i do jakiego typu fabuły, jest też opcja taka, żeby do upatrzonej postaci napisać wiadomość prywatą. W czasie rozmowy gracze ustalają ogólny zarys fabuły i to czy postać klaczy ma ruję.
 12. W czasie rozgrywki poznajemy inne postacie, więc aby móc łatwiej rozeznać się w tym kogo spotkaliśmy i jakie łączą nas z nim więzy pod postem z KP i postem z Akceptem od Moderatora piszemy kolejny post ,,Relacje", który użytkownik w każdej chwili edytować i uzupełnić informacje o nowych znajomościach/rodzinie.
 13. Każdy post musi mieć minimum 5 linijek, ale oczywiście im więcej tym lepiej. Na początku pisanie może sprawiać problemy, ale zazwyczaj z czasem przychodzi to łatwiej i posty są dłuższe. Praktyka czyni mistrzem.
 14. Magia może się pojawiać ale tylko w sensie na przykład jakiegoś magicznego eliksiru czy ekwipunku zakupionego lub zdobytego w evencie. Jedynymi postaciami, które mogą stosować magię i zaklęcia są MG.
 15. Słowa wypowiedziane przez naszą postać piszemy czcionką pogrubioną, myśli pochyłą . Całą resztę piszemy normalną czcionką i nie zmieniamy koloru naszych postów.
 16. Jeśli postać wchodzi do tematu, trzeba to zaznaczyć np. pisząc "klacz galopem wbiegła na polanę". Jeśli wychodzimy z tematu też trzeba to zaznaczyć np. pisząc "odszedł spokojnym krokiem" i na samym dole postu napisać "[z/t]" (z tematu). Jeżeli przez okres dłuższy niż miesiąc nikt nie będzie odpisywał w danej fabule, fabułę tą uznaje się za zakończoną.
 17. Nie wolno decydować o czynnościach innych postaci, ani wymyślać zdarzeń które nie miały miejsca w fabule.
 18. Każdy użytkownik ma prawo zabić swoją własną postać, opisując w jednym poście jej śmierć i pisząc na dole postu "KONIEC POSTACI".
 19. Nie można zabijać postaci innych użytkowników, no chyba, że wyrażą oni na to zgodę.
 20. Można się znajdować równocześnie w najwyżej czterech miejscach, ale fabuła rozpoczęta wcześniej dzieje się wcześniej. Przykładowo, zaczynam fabułę, w której rozmawiam z koleżanką, później zaczynam fabułę gdzie klacz zostaje pokryta. W trakcie fabuły z koleżanką nasza klacz nie jest w ciąży.
 21. Można posiadać nielimitowaną ilość kont, pod warunkiem że się żadnego nie zaniedbuje.
 22. Można pisać z własnym multikontem, ale tylko w obecności trzeciej postaci.

  ADOPCJA POSTACI
 23. Podczas utworzenia konta, użytkownik ma obowiązek wypełnić pole profilu "Zgoda na adopcję". Opcja "Nie" zapewnia, że postać nigdy nie zostanie do adopcji; opcja "Tak" zapewnia, że postać zostanie oddana do adopcji po porzuceniu jej przez twórcę lub po co najmniej sześciu miesiącach nieoczekiwanej nieobecności gracza; opcja "Wedle preferencji" to wariant opcji "Tak", który zapewnia, że do adopcji postaci wymagana będzie zgoda jej twórcy (tj. twórca może odmówić adopcji postaci przez danego chętnego).
 24. Domyślne wypełnienie pola "Zgoda na adopcję" to opcja "Tak".
 25. Lista postaci czekających na adopcję znajduje się w temacie Adopcje w dziale Organizacja.
 26. Do listy postaci czekających na adopcję dodawane są jedynie konta, z których napisana została Karta Postaci.
 27. Każdy użytkownik ma prawo do zaadoptowania postaci z listy, lecz adopcja postaci oznaczonej na liście gwiazdką (*) wymaga odczekania maksimum tygodnia na odzew od twórcy/poprzedniego właściciela, który ma prawo odmówić zgody na adopcję danemu użytkownikowi.
 28. Twórca/poprzedni właściciel postaci oznaczonej gwiazdką (*) na liście adopcyjnej ma maksimum tydzień (7 dni) na odmówienie adopcji postaci chętnemu użytkownikowi. Jeżeli twórca/poprzedni właściciel postaci nie wyrazi sprzeciwu przez okres tygodnia, uznaje się, że nie udzielił on zgodę na adopcję.
 29. Adoptowane postacie mogą zostać ponownie dodane do listy adopcyjnej po minimum 6 miesiącach nieoczekiwanej nieobecności nowego właściciela.


Ostatnia aktualizacja: 18/05/2019 przez Plamę.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach