KARSIN

KARSIN

pbf o koniach

IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Płycizna

Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Karsin
Admin

PisanieTemat: Płycizna    Nie Gru 27, 2015 1:26 pm

Złoty piasek pokrywa tu zarówno plażę jak i dno morza. Woda jest przez bardzo długi odcinek płytka, więc jest to idealne miejsce dla nie ostrożnych źrebaków. Możliwe że stąd najprościej jest dostać się na wyspę Semiole. Widać ją na horyzoncie już z brzegu, a w wodzie można przez długi kawałek iść i ma się krótszy dystans do przepłynięcia.
Powrót do góry Go down
http://karsin.ativiforum.com
Clover
Amator

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sro Sty 20, 2016 10:12 am

Clover przyszedł tu by odpocząć i ochłodzić się w wodzie. Nagle ogier zobaczył białą perłę więc ją wyłowił. Ale ładna Pomyślał i schował ją głęboko do worka, który niósł przez całą drogę. Hmmm. A może jest ich tu więcej. Clover zaczą szukać w płytkiej wodzie pereł ale niestety więcej pereł nie znalazł. Może czas już wracać do domu. Pomyślał i zaczął iść w stronę SLS.
Powrót do góry Go down
Wanilia
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 14, 2016 6:23 pm

W tym czasie Wanilia galopowała po plaży. Dobiegła pewnego odcinka piasku i zobaczyła odchodzącego konia. Cześć! - krzyknęła. Jestem Wanilia, a Ty? - zapytała. Ogier szedł dalej, spokojnie. Wania pomyślała: Może mnie nie usłyszał? A może nie chciał słyszeć... Trudno, nie będę się narzucać. - postanowiła i poszła do morza tak, że woda sięgała jej do pęcin. Popluskała się chwilę i położyła się pod palmą. Poczekam, może ktoś tu przyjdzie - myślała.
Powrót do góry Go down
Clover
Amator

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 14, 2016 6:27 pm

Jestem Clover.Przywitał się.Ładnie masz na imię.Pochwalił.Podszedł do miłej klaczki.
Co ty tu robisz?To twoje tereny?Zadał dwa pytania.
Może wiesz gdzie znajdę kwiaty?Powiedział łagodnie.
Poszukuję kwiatów by je pozrywać i zrobić bukiet.
Powrót do góry Go down
Wanilia
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 14, 2016 6:37 pm

Cześć i dzięki. Możesz mi mówić Wania. - powiedziała Wanilia wstając. Przyszłam tu pobiegać i trochę odpocząć. To tereny SSP, ja należę do stada. Co do kwiatków, to widziałam kępę niezapominajek i kaczeńcy tam, za tą skałką. A Ty? Jesteś appalosa, czyż nie? Do jakiego należysz stada? - Wania pytała prostując kości. Wow, co to? Perła? Jaka cudowna! - zauważyła Wania spoglądając na worek konia.
Powrót do góry Go down
Clover
Amator

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 14, 2016 6:45 pm

Dziękuję ci.Powiedział i podbiegł do kwiatów.Zebrał bukiet i powiedział do miłej młodej klaczy.
Dziękuję ponownie.Odwdzięcze się jak się ponownie spodkamy.
Muszę iść papa.Pomachał jej kopytkiem i pobiegł tym razem w
stronę SMS.Miał nadzieję że jakoś przeprosi swą partnerkę.
Powrót do góry Go down
Wanilia
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 14, 2016 6:50 pm

Cześć - odkrzyknęła z uśmiechem klacz i z powrotem położyła się pod palmą. Słońce zaczynało palić ją w grzbiet, ale nie zważała na to. Bardzo lubiła bowiem uczucie słońca na szyi. Spojrzała jeszcze raz na odbiegającego konia i uśmiechnęła się sama do siebie. Nieczęsto bowiem widział się ogiera, który zrywa kwiaty sam dla siebie. Pewnie idzie pogodzić sie z jakąś swoją partnerką pomyślała. W duchu się ucieszyła, bo lubiła, gdy zakochanym się układało.
Powrót do góry Go down
Wera
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 21, 2016 10:24 am

Wera przyszła tu, ponieważ patrolowała swoje tereny. Wtedy zauważyła pod palmą Wanilię. Hejka Wanilia! - krzyknęła do niej i podbiegła do klaczy. Co tutaj porabiasz? - zapytała. Mam nadzieję, że Feta nauczy się szacunku do wrogów w lochach. - pomyślała i położyła się obok klaczy. Poznałaś już jakieś nowe konie i tereny na Karsin? - zapytała, ponieważ nie wiedziała co powiedzieć, a siedzieć cicho było głupio.
Powrót do góry Go down
http://www.howrse.pl/joueur/fiche/?id=3802515
Wanilia
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 21, 2016 10:29 am

Wanilia się zająknęła, bo nie była zbytnio towarzyska i nie poznała za wiele osób. Tereny poznawała w przelocie, gdy wieczorem galopowała w poszukiwaniu jakiegoś miejsca do spania albo kiedy rano robiła rundkę po lasach i łąkach w poszukiwaniu soczystej trawy. No, ten... Tak nie bardzo - odparła po chwili. Oczekiwała teraz pobłażliwego śmiechu Wery, w końcu Wania była ty już tak długo, a znała kilka koni na krzyż. A jak tam Feta? - zapytała, by zmienić temat.
Powrót do góry Go down
Wera
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 21, 2016 10:38 am

Wera uśmiechnęła się. Może chcesz żebym ci pokazła parę terenów? - zapytała. Możemy pójść na tereny SWT, SUŁ, SMS, SZS lub SLS. - zaproponowała klaczy. Muszę jej pokazać trochę terenów, żeby się orientowała, które są czyje. - pomyślała i spojrzała zaczęcająco na Wanilię. Mam nadzieję, że nie spotkamy Severinusa. - pomyślała. Po tym, jak próbował porwać Maciejkę, wolę go nie spotykać.
Powrót do góry Go down
Wanilia
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 21, 2016 10:40 am

Jasne, dzięki - odparła Wania. Byłam u SLS, na terenach niczyich i trochę w przelocie na terenach SZS, SMS i SWT Wanilia cieszyła się, że jej przyjaciółka oprowadzi ją po wyspie. Miała nadzieję, że spotkają inne konie, że zaprzyjaźni się z nimi i wszystko będzie OK. Największą nadzieję miała jednak na spotkanie Luizy
Powrót do góry Go down
Wera
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Nie Lut 21, 2016 4:00 pm

//Ja zacznę tu: http://karsin.ativiforum.com/t263-mala-oaza
Nie ma za co. - powiedziała i mrugnęła do Wanili. Na SLS nic się nam nie stanie, bo Feta jest w lochach. Na tereny SWT możemy chodzić bez obaw. Moja przyjaciółka jest władczynią SUŁ, więc na razie możemy się czuć tam dosyć bezpiecznie. Moja koleżanka jest władczynią SMS więc i tam jesteśmy bezpieczne. A na terenach SZS przebywa mnóstwo koni. - opisała Wera. Może pierwsze chodźmy na tereny SUŁ. - zaproponowała i ruszyła.

z/t dla mnie i Wanilki
Powrót do góry Go down
Wera
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Wto Mar 08, 2016 7:03 pm

Wera przykłusowała tu ze swoją córeczką, Kabuchą. Popatrz Kabusiu. To są nasze tereny. Tereny SSP, czyli Stada Szalejących Piorunów. - powiedziała do niej spokojnym głosem. Jaka ona słodka. - pomyślała ze wzruszeniem patrząc na swoją córeczkę. Weszła do wody, gdzie ta sięgała jej do kostek, i ruchem głowy zachęciła swoją córeczkę by ta też do niej weszła.
Powrót do góry Go down
Kabucha
Źrebak

PisanieTemat: Re: Płycizna    Wto Mar 08, 2016 7:30 pm

Malutka klaczka przyszła tu z mamą. Stanęła na tym złotym czymś (na piasku) i posłuchała mamy. Niewiele z tego zrozumiała, ale udało jej się zrozumieć że to są tereny SSP. Tylko tyle zrozumiała, ale pokiwała twierdząco głową, tak jakby chciała powiedzieć "to prawda", "masz rację". Teleny nul sa. wywniąskowała. Mam nadziej że zrozumiała. Jak nie to trudno. Ja też nie rozumiem większości tego co mówi. pomyślała Kabucha.
Wtedy Wera weszła do wody. Klaczka zbladła, myśląc że woda ją pochłonie. Ne-na! krzyknęła i zdecydowała pójść na ratunek. Weszła do wody. Poczuła zimno, a fale, które dla niej były mocne, zaczęły ją rzucać na wszystkie strony. Kabucha upadła kilka razy, ale za każdym razem udawało jej się wstać. Potem udało jej się kilka razy nie upaść. Dopiero wtedy zrozumiała jaka to była świetna zabawa. Zaczęła skakać przez fale. Co jakiś czas upadała, ale przy tym tylko się hartowała. Po każdym upadku wstawała z uśmiechem. Dyd az! powiedziała Kabucha i spojrzała na mamę, próbując ją zachęcić do zabawy. Od dzisiaj lubię wodę. zdecydowała i kontynuowała zabawę.
Powrót do góry Go down
Sinyelle
Władca

PisanieTemat: Re: Płycizna    Wto Mar 08, 2016 7:35 pm

Ellie była na terenach SSP tylko po to by odnaleźć władczynię - Werę. Nie musiała długo szukać, ujrzała w oddali ciemną postać, więc podeszła bliżej i proszę - Wera! - Cześć, Wera! - przywitała się z uśmiechem. Potem przesunęła wzrok na dół i zawiesiła go na małej klaczce. - T-twoja córka? - zapytała z niedowierzaniem i spojrzała pytająco na hucułkę. - Swoją drogą, przepraszam że przebywam niezaproszona na twoich terenach, ale musiałam cię znaleźć. - wytłumaczyła. W końcu Wera mogła sobie nie życzyć gości. Złotawa achał tekinka patrzyła przez chwilę na bawiącą się klaczkę, po czym zwróciła wzrok do hucułki. - Sprawa jest w zasadzie krótka i prosta, SSP jest silnym stadem, z tego co widzę, więc przyszłam zapytać czy zawarliście już z kimś sojusz i czy wdaliście się w konflikty międzystadne? - powiedziała jednym tchem, prosto z mostu. Uśmiechnęła się niewinnie do Wery i słodkim wzrokiem spojrzała na Kabuchę. - Silna córka ci rośnie. - stwierdziła, widząc jak mała dzielnie "walczy" z falami.
Powrót do góry Go down
Wera
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Wto Mar 08, 2016 7:41 pm

Wera nagle w oddali zobaczyła Ellie. Tak, to moja córka. - powiedziała. Nic się nie dzieje. - powiedziała z uśmiechem na pysku. Yhh.. No zawarliśmy sojusz z SWT. Reta przyszła i zapytała się mnie czy chciałabym zawrzeć z nią sojusz. - wytłumaczyła jej. Uśmiechnęła się tylko na pochwałę Ellie dla małej. Mam nadzieję, że Ellie nie będzie zła. - pomyślała i spojrzała na pysk klaczy. A dlaczego pytasz? - zapytała.
Powrót do góry Go down
Kabucha
Źrebak

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sro Mar 09, 2016 7:52 pm

Kabuchę zainteresowało przybycie nieznajomej. Przyjrzała się jej i przerwała na chwilę zabawę. Kiedy skapowała się że to nie był "groźny obiekt", zaśmiała się i powiedziała, wskazując na kochaną mamusię, Wela! Teraz przynajmniej nieznajoma wiedziała jak się nazywa klacz z którą rozmawia. Na początku Kabucha spróbowała śledzić rozmowę, ale połowy słów nie znała i to się stało strasznie nudne. Napiała się. Cólka jest w to. poinformowała, wskazując trochę dalsze miejsce. Ga. pożegnała się w swoim języku i poszła pozwiedzać.

[z/t] sorry, ale musiałam zwolnić fabułę
Powrót do góry Go down
Sinyelle
Władca

PisanieTemat: Re: Płycizna    Czw Mar 10, 2016 6:20 pm

Ach, SWT, czyli Reta była pierwsza. pomyślała Ellie słysząc słowa klaczy. - Myślałam co by to było jakbyśmy zjednoczyły nasze stada, ale widzę że ktoś był szybszy. Nieważne. Zapomnijmy. - odpowiedziała na pytanie Wery. Zwróciła wzrok do małej. Ta zawzięcie jej się przyglądała. - Ga ga. - achał tekinka pożegnała Kabuchę i uśmiechnęła się ledwo dostrzegalnie, wnioskując że "ga" w jej języku oznacza "pa". - Więc zmieniłaś zdanie co do tego że już nie będziesz mieć źrebaków... -powiedziała do Wery, jednak nie patrzyła jej w oczy, nie chciała jej krępować. A może Wera niczego się w tej sytuacji nie wstydziła?
Powrót do góry Go down
Wera
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sob Mar 12, 2016 9:16 am

To akurat nie była zbytnio moja decyzja... - powiedziała i popatrzyła na odchodzącą córkę. Tylko nie odchodź za daleko! - krzyknęła jej jeszcze. Co prawda, wiedziała, że Kabucha prawdopodobnie tego nie zrozumie, jednak zawołała tak na wszelki wypadek. Wtedy przypomniała sobie że jeszcze stoi w wodzie, więc wyszła z niej i stanęła bliżej Ellie. [i]Ciekawe, czy ona odnalazła już partnera.[i] - pomyślała i przyglądała się jej bacznie, próbując coś z niej wyczytać. Jednak nic z tego.
Powrót do góry Go down
Sinyelle
Władca

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sro Mar 16, 2016 5:31 pm

Ellie też wyszła z wody i stanęła nieopodal Wey, zaczynało się robić chłodno. - A już się cieszyłam że ci się w życiu powiodło i znalazłaś partnera... - powiedziała i spojrzała na morze. Cichy szum działał usypiająco, ale przecież nie mogła tu zasnąć, nie była u siebie. Machnęła energicznie ogonem, niby odganiając jakąś muchę. Spojrzała w kierunku w którym oddaliła się Kabucha. Mała wręcz tryskała energią. Ciekawe z jakiego stada jest ojciec. zastanowiła się. Nic nie mówiła, nie czuła takiej potrzeby.
Powrót do góry Go down
Wera
Strażnik

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sro Mar 30, 2016 10:59 pm

Wera westchnęła cicho. No cóż.. Nie zawsze życie toczy się po naszej myśli. - powiedziała trochę zdziwiona swoimi słowami. Sama nie wiedziała co jej się stało, że takie 'mądre' teksty strzela. Ale pomimo przeszkód, trzeba być twardym i iść dalej. - powiedziała pewnie, jakby nie Wera to mówiła, a ktoś inny. Dla pewności obejrzała się, jednak nikogo oprócz niej i Elki na plaży nie było. Tymi słowami więc bardziej się zdziwiła. Ona? Twarda? Nie, to zupełnie do niej nie pasowało. Dawna Wera była smutna, strachliwa i załamana. Chociaż... Może jednak te słowa się przydadzą? Może pasowałoby zmienić sposób myślenia i działania? Tak. Już była pewna. Musi się zmienić. To już postanowione. Jednak dalej sama nie wiedziała, skąd u niej takie myśli. Nie, nie. Ona sama takich nie wymyśla.
Podejrzane.
I to bardzo.
A może jakiś bóg wykorzystał Werę by to powiedzieć? Nie, w to Wera watpiła. Bo po kiego, jakiś bóg zawracałby sobie głowę, by taką tępą Werą powiedzieć takie niby 'znane' słowa. Nieeee, to na pewno nie. Chociaż, w sumie...(Shred ma obsesję na punkcie pisania o kłach, Liza o rozciąganiu, a ja jestem w sumiem XD) Może chciał coś jej przez to pokazać? Może chciał by była właśnie twarda i pewna siebie, jak to 'powiedziała'? To by się nawet zgadzało. No, to zagadka rozwiązana(Lecz czy dobrze?).
Hmmm.. Tak się zagadałam(napisałam), że zapomniałam o plaży. A więc wracamy do Elki i Wery. I jak to w filmach: tło się rozmazuje \/\/\/\/\ tryyytytyyyy! I jesteśmy na plaży.
Wera stała na wpół zdziwiona, na wpół smutna, na w pół, a nie, to chyba na trzy części trzeba podzielić bo jeszcze pewna siebie. A więc stała na trój zdziwiona, na trój smutna, na trój pewna siebie.
Powrót do góry Go down
Sinyelle
Władca

PisanieTemat: Re: Płycizna    Pon Kwi 04, 2016 7:46 pm

Sinyelle w milczeniu przytaknęła na słowa Wery. W jej życiu akurat aktualnie wszystko toczyło się po jej myśli, ale przemilczała to. Widocznie Wera miała gorszy okres. Hucułka była ewidentnie zamyślona. To było coś między smutkiem a zaskoczeniem. Właściwie to jasno złota achał tekinka już nie miała o czym z zamyśloną Werą rozmawiać. Była jakaś taka nieobecna, więc Ellie, klacz konkretu, a nie jakaś tam zagubiona marzycielka, postanowiła zakończyć "rozmowę", jeśli można to milczenie tak nazwać. Czy to było męcząca/niezręczna cisza? Nie wiadomo jak dla Wery, ale dla Sinyelle zdecydowanie nie. Potrafiła zadbać o to by nigdy nie czuć się niezręcznie. Przytuliła hucułkę, bo kto wie czy jej sojusz z Retą się nie rozpadnie? A może ona zastanawiała się czy go nie zerwać dla sojuszu z SUŁ? olśniło nagle achał tekinkę. Ale było już za późno. - Nie będę ci przeszkadzać w rozmyślaniach. - powiedziała jej do ucha, odsunęła się i się uśmiechnęła. - Trzymaj się, Wera. - powiedziała jeszcze i lekko się odwróciła. Odbiegła zgrabnym kłusem, zostawiając ślady kopyt na wilgotnym piasku.

[z/t]
Powrót do góry Go down
Meshrum
Amator

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sob Kwi 23, 2016 3:18 pm

//Wery tu nie ma xD
Meshrum przykłusował tu powoli, prowadząc za sobą swoją przyjaciółkę, Forest. Uśmiechnął się, i wszedł do wody, tak żeby sięgała mu do połowy brzucha. (Wybór miejsca nie przypadkowy, bo w innym ta pieczarka moja kochana by się utopiła xD). Ruchem głowy zachęcił morgankę do wejścia do wody, a sam zaczął ją chlapać.
Powrót do góry Go down
Forest
Artysta

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sob Kwi 23, 2016 3:26 pm

Forest weszła do wody chcąc chlapnąć swojego przyjaciela po chwili nie wytrzymała i chlapnęła by go przypadkiem nie utopić (xD) rozejrzała się i spojrzała na przyjaciela mało co nie wybuchnęła śmiechem gdy go ochlapała znowu bo lubiła się bawić a zwłaszcza w wodzie (właściwie to się nigdy nie bawiła w wodzie ale okej xD) no i jestem mokra pomyślała sobie Forest wesoło ale szybko o tym zapomniała bo była zajęta zabawą.
Powrót do góry Go down
Meshrum
Amator

PisanieTemat: Re: Płycizna    Sob Kwi 23, 2016 6:21 pm

Meshrum zaśmiał się cicho, i zaczął oblewać wodą całą Forest. Po chwili wybuchnął śmiechem, i wyszedł na brzeg by się wysuszyć. Położył się na ciepłym piasku i uśmiechał do klaczy. Słońce już zachodziło, jednak wciąż przyjemnie grzało. Meshrum przymknął oczy, i nim się spostrzegł... zasnął. Zasnął twardym snem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Płycizna    

Powrót do góry Go down

Płycizna
Powrót do góry 
Strona 1 z 5Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5  Next