KARSIN

KARSIN

pbf o koniach

IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Biały piasek

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Czw Lip 21, 2016 11:53 am

Night Angel położyła się na piasku: teraz już nie było jej tak pusto w brzuchu! Wtedy Emma się do niej odezwała. Andzela! ucieszyła się ze zdrobnienia. - Cosiek? - przekrzywiła zdziwiona główkę. Spojrzała do góry i... Ach, ta biała plama u góry! No tak! - A cosiek! Ładny. - potwierdziła. Uśmiechnęła się do cośka. Zdziwiło ją to że cosiek nie miał zapachu. Wszystko miało zapach, a cosiek nie. Ale za to cosiek był białą plamą, więc nie potrzebował zapachu żeby go odnaleźć.
Night Angel podeszła powoli do siostry. - Emia! - uśmiechnęła się do niej szeroko. Wyciągnęła nos do przodu, aż dotknęła boku klaczki. Podskoczyła i cofnęła się gwałtownie. Emma była miękka!
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Sob Lip 23, 2016 11:25 am

Emma patrzyła z zapartym tchem, nieco podejrzliwie na siostrę. Potem Angel powiedziała że widzi 'cośka', więc Em nieco się uspokoiła. Zobaczyła, że siostra do niej podchodzi. Dotknęła jej boku, a następnie wykonała gest, jakby się przeraziła. Izabelowata klaczka spojrzała na siostrę ze zdziwieniem.
Coś nie tak? Zapytała.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Wto Sie 16, 2016 12:23 pm

//Wera nie odpisuje, więc chyba możemy trochę same popisać?

- Tacioś - Night Angel odpowiedziała na pytanie siostry, nie za dobrze rozumiejąc o co chodzi. Była jeszcze zbyt młoda by rozumieć trudną sztukę łączenia liter tak, aby tworzyły słowa. Złączyła więc dźwięki które usłyszała w pytaniu Emmy i ułożyła je w takie właśnie słowo, niestety nic nie znaczące.
Podeszła jeszcze raz do bliźniaki, tym razem już w ogóle się nie chwiejąc,i powoli wysunęła pysk do przodu, aż dotknęła chrapami miękkiej, izabelowatej sierści siostry. Przesunęła nosem o kilka centymetrów po boku Emmy, bardzo zdziwiona, lecz zarazem zafascynowana miękkością sierści bliźniaczki. Dmuchnęła ciepłym powietrzem z chrap i roześmiała się radośnie, gdy powietrze odbiło się od boku jaśniejszej klaczki i "wróciło" do Angel. Jaki świat jest dziwny! Wszystko jest takie... Dziwne! pomyślała nadal radośnie parskając śmiechem.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Sro Sie 17, 2016 3:49 pm

Emma przez chwilę patrzyła na Night Angel ze zdziwieniem, mrugając ciemnymi oczkami. Po chwili udała, że rozumie, nie chcąc wyjść na głupią... Zrobiła śmieszny wyraz pyska.
Aaaa! Tacioś! No tak... Izabelowata klaczka uśmiechnęła się do bliźniaczki i zrobiła zeza.
Po chwili Angela połaskotała ją kilka razy powietrzem śmiejąc się. Emma również zaczęła się śmiać.
Eej! To gilgoce! Powiedziała trochę seplemiąc. Po chwili też kilka razy spróbowała połaskotać siostrę, lecz gdy stwierdziła, że ona nie potrafi zrobić tego tak fajnie, zaczęła łaskotać Angelę pyskiem, od czasu do czasu łapiąc chrapami jej jeszcze krótką grzywę. Zaśmiała się radośnie i zarżała, dziwiąc się z dziwności tego dźwięku.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Czw Sie 18, 2016 1:53 am

Night Angel ucieszyła się gdy Emma zrozumiała jej wypowiedź, chociaż sama nie była pewna znaczenia swoich słów. Zaczęła się zastanawiać co też takiego powiedziała siostrze, ale stwierdziła że sama nic mądrego teraz nie wymyśli.
Emma zaczęła też dmuchać w Angie, ogrzewając ją w ten chłodny dzień. Potem zaczęła ją naprawdę łaskotać, więc Karuska wybuchła radosnym, źrebięcym śmiechem. - Gli... Goil... Giglo... - język jej się zaplątał, gdy spróbowała powtórzyć to trudne słowo po bliźniaczce.
Nagle Night przeszedł szybki dreszcz: coś lekko pociągnęło ją za grzywę. W sekundę jednak zrozumiała że to siostra, więc wyluzowała mięśnie i udała oburzoną: - Emia! - zawołała.
Przy okazji stwierdziła że skoro Emma ją złapała, to ona też musi być w stanie zrobić coś podobnego. Tylko bądź teraz mądry i zgadnij gdzie taka Emma ma szyję i kłąb! Angie znowu zetknęła swoje chrapy z bokiem bliźniaczki i zaczęła nimi przesuwać po miękkiej sierści klaczki, stwierdzając przy okazji że Emma jest jakąś olbrzymką. Wreszcie natknęła się nosem na w miarę gęste sterczące śmiesznie włoski: udało się, znalazła grzywę siostry! Uszczypnęła ją zabawnie w kłąb, po czym odsunęła się o krok i wpadła na wspaniały pomysł: po co stać na wszystkich nogach naraz? Bryknęła w, wyrzucając do tyłu tylne kopytka, po czym stanęła dęba. Wtem usłyszała dziwny dźwięk, słyszała go po raz pierwszy, ale wydawał jej się dziwnie znajomy. Była prawie pewna że to Emma była jego źródłem. Naśladując siostrę, Angel zarżała głośno, i zaraz zdziwiła się mocą swojego głosu. Aż musiała zarżeć po raz drugi. Z satysfakcją uniosła wzrok do słońca, by pochwalić się białej plamie, na razie jedynemu przyjacielowi, swoją nowo nabytą umiejętnością.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Czw Sie 18, 2016 6:37 pm

Emma zaczęła się śmiać, gdy Angeli poplątał się język.
Gligoligiglo! Zawołała, przedrzeźniając dla zabawy siostrę. Zaśmiała się znów, widząc jaki z Night udawany bulwers. Dla zabawy znów lekko pociągnęła ją za ciemną grzywkę. Potem poczuła, że bliźniaczka jakby po omacku szuka jej grzywki i gdy jej się to udało, postanowiła jednak uszczypnąć jej kłąb.
Heeej! Teraz to ona udała bulwersa. Podczas gdy Angela wierzgała, Emma podeszła do mamy i napiła się smacznego mleka. Przy okazji się do niej uśmiechnęła, by po chwili wrócić do rżącej siostry. I podczas gdy jej siostra szczerzyła się do słońca, Emma zaczęła pogładziła piach kopytem. Widząc, że formuje się pod wpływem jej dotyku zaczęła rysować. Jeden ziemniak, drugi, cztery kreski oraz jedna łącząca dwa ziemniaki, pokryta dziwnymi bochomazami... Eee, zepsuło się. Klaczka wzięła patyka i zaczęła rysować od nowa... Do dużego ziemniaczanego stwora narysowała jeszcze dwa mniejsze. Gdy skończyła, Emma zakrzyknęła:
Andzela, zobac, napatykowałam nasą lodzinę! Jeśli siostra podeszła, Em wskazała po kolei:
To mama, to ty a to ja! Wyszczerzyła się do siostry.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Pią Sie 19, 2016 9:55 pm

- Ej! - oburzyła się Night Angel, gdy Emia zaczęła ją przedrzeźniać, utrzymując na pysku mimo wszystko szeroki uśmiech. Potem przez chwilę nikt się nie odzywał: ani mama, ani siostra Angie. Klaczka jednak się tym nie przejęła, wręcz przeciwnie: wykorzystała okazję by odpocząć po zabawie. Położyła się więc na piasku i zamknęła oczy. Piasek był chłodny, tak jak powietrze. Do tego w brzuchu znowu pojawiła się dziwna pustka i Karuska nie do końca jeszcze rozumiała jak ją wypełnić. Po jej plecach przeszedł krótki dreszczyk. Położyła główkę na lewej przedniej kończynie, zastanawiając się czemu jest taka niewygodna. Może lepiej byłoby się wtulić w mamę, albo w Emię? zastanowiła się. Tylko musiałabym je znaleźć... W tej chwili jednak bliźniaczka ją zawołała, więc zerwała się na równe nogi, zauważając przy okazji że bardzo ładnie teraz potrafi wstać. Podeszła w kierunku z którego pochodził głos Emmy i stanęła, przednim prawym kopytkiem nadeptując na rysunek siostry. Zmęczenie zupełnie z niej opadło, zapomniała też o pustce w żołądku.
Nie za bardzo rozumiała o co chodzi bliźniaczce: co to znaczy "napatykować" i co to jest "rodzina"? Nie miała pojęcia. - Jak napatykowałaś? Cemu? - zapytała zdziwiona.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Sob Sie 20, 2016 4:48 pm

Podczas gdy siostra do niej szła, Emma jeszcze narysowała słońce, dziwne ptaki i fale mające obrazować morze. Nagle Angie podeszła i wdepnęła w rysunek Emmy. Klaczka spojrzała na nią z śmiesznym grymasem złości.
Andzela, wdepłaś w wypatykowaniec! Powiedziała z niemałym oburzeniem. Nadepnęłaś na lysunek naszej rodziny! Wskazała na szczątki obrazka. Telaz popac jak to się lobi. Powiedziała i zaczęła bezdźwięcznie rysować swój bochomaz od nowa. Pod koniec uśmiechnęła się dumnie.
Spójz! Tu nalrysowałam ciebie, tu mamę a tu mnie. Powiedziała z dumą.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Nie Sie 21, 2016 12:16 am

Night Angel położyła uszy po sobie gdy Emma zaczęła na nią krzyczeć. Też się zezłościła, bo o co Emmie chodziło o tym całym napatykowaniem? Przecież to był tylko piasek, a nie jaki tam napatykowaniec! - Sama jesteś napatykowana! - odpowiedziała głośno w przypływie złości. Zaraz jednak stwierdziła że nie lubi się kłócić z siostrą i zaczęła grzebać kopytkiem w piachu, lekko się czerwieniąc. Głupio zrobiła obrażając bliźniaczkę. Nadal jednak nie rozumiała co to jest napatykowywanie. Mogło się okazać że powiedziała Emmie wspaniały komplement.
Gdy izabelowata klaczka postanowiła pokazać jak się robi napatykowańca, Angie nastawiła uszy do przodu, bardzo ciekawa: wreszcie się dowie jak się napatykowywuje! Czekała chwilę, ale nic nie usłyszała: tylko szum fal. Nie wyczuła też żadnego zapachu... A jednak Emma nagle oznajmiła że już skończyła. Night była wyraźnie rozczarowana: patykowanie było jedną wielką ściemą, zero zapachu, zero dźwięku. Nie chciała jednak żeby siostra się na nią złościła, więc energicznie pokiwała głową i powtórzyła: - Mnie, mamę, ciebię... Aha - uśmiechnęła się szeroko, chociaż nadal czuła się nieswojo.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Wto Sie 23, 2016 1:22 pm

Emma spojrzała na siostrę ze zdziwieniem. Potem przeniosła spojrzenie na siebie, następnie na rysunek, a potem znowu na siebie i tak cały czas. W końcu po jakimś czasie odezwała się ze zdziwieniem:
Ja? Postawiła zaciekawiona uszka. Izabelowata klaczka rozejrzała się i stwierdziła, że słońce ucieka. Patrzyła, jak znika powoli za horyzontem. Nie rozumiała Night Angel w tym momencie, lecz po chwili zaczęła rysować. Zobaczyła, że jej siostra patrzy z zaciekawieniem, ale... dokładnie w inną stronę, niż powinna. Na słowa siostry odparła:
Ale... To jeśt tu. Nie widzisz? Podeszła do siostry i lekko pyskiem skierowała jej głowę na rysunek. Popać. Wskazała patykiem. Tu ja, tu ty, a tu mama. Powiedziała z uśmiechem, jednak czuła pewnego rodzaju niepokój.
Powrót do góry Go down
Asturio
Rekrut

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Wto Sie 23, 2016 2:09 pm

Przyszedł spokojnym stępem.Wiedział, że dawno nie widział się z Werą i trzeba by było jakoś to nadrobić.Nagle gdy tak szedł zauważył Werę i dwa źrebaki.Przystanął kilka metrów od nich i przełknął ślinę.Patrzył w ich stronę zastanawiając się czy podejść.Westchnął cicho i zaczął powolnym krokiem kierować się w ich stronę.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Sro Sie 24, 2016 10:34 pm

Night Angel pozwoliła by Emia skierowała jej głowę w stronę napatykowańca. Przytaknęła głową na jej słowa, chociaż w oczach miała łzy. Nic już nie rozumiała: jej siostra twierdziła że coś patykuje, kazała jej patrzeć, a w istocie nic się nie działo! Angie postanowiła nic już nie mówić, sytuacja była dla niej bardzo niezręczna. Czuła że zaraz wybuchnie, jednak próbowała się opanować. Spojrzała do góry, na słońc... Chwila, moment! Gdzie było słońce?! Co się działo?! Mój najlepszy przyjaciel mnie zostawia! zrozumiała zrozpaczona. Biała plama była bardzo nisko i bardzo daleko, a nagle całkiem znikła! Tego już było zbyt wiele: nie dość że nie rozumiała własnej bliźniaczki, to jeszcze teraz najlepszy (jedyny) przyjaciel od niej uciekł! Night po prostu nie wytrzymała i wybuchła płaczem. Łzy spływały po jej ganaszach i cicho upadały na piasek. - Jesteś wledna! Nie ma napatykowańca, jozumieś? Nie ma!! - wrzasnęła na Emmę, głównie dlatego że nie miała nikogo innego na kogo mogłaby nakrzyczeć. Niech się wypcha swoim patykowanie! Przez nią mój przyjaciel mnie zostawił! myślała wściekła, chociaż złość już powoli ją opuszczała. Został tylko smutek. Klaczka położyła się na piasku, a łzy nadal bezgłośnie spływały po jej ganaszach. Powoli jednak się uspokajała. Zdołała więc wyczuć zapach kogoś obcego, była wręcz przekonana że to żywa istota. Istota powoli się zbliżała, jednak Angel nawet nie podniosła główki, nie nastawiła uszu: nic już ją nie interesowało, słońce znikło.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Sro Sie 24, 2016 11:54 pm

Emma zauważyła, że jej siostra ma zaszklone oczy. Spojrzała na nią ze zdziwieniem. Izabelowata klaczka podświadomie czuła, że zaraz coś się stanie i chwilę przed wybuchem siostry stuliła uszy do czaszki. Gdy ta zaczęła płakać, Emma poczuła niewyjaśnione ukłucie bólu w sercu. Było jej smutno.
Andzela ja... ja nie ciałam. Ale... ja tutaj nalysowałam, nie widzisz? Zapytała cichym, smutnym głosikiem. Emma nieśmiało położyła się obok niej. Nagle coś jej zaświtalo. Zmarszczyła słodko czoło.
Andzela... A moze ty... nie widzisz? Zapytała. Plose, powiec plawdę. Widzisz niebieskie może albo biały piasek? Zapytała Emma, zdumiona, że umie powiedzieć "ż". Nagle usłyszała ciche kroki. Gdy zobaczyła bułanego ogiera, skuliła groźnie uszka. Nie była pewna, co jest Angel i kim jest ogier, ale czuła potrzebę chronienia siostry. Wstała i obrzuciła obcego nieufnym spojrzeniem. Spojrzała nerwowo na mamę, która chyba spała. Uszka miała nadal stulone, a spojrzenie groźne.
Kim pan jest? Spytała i sama zdziwiła się determinacją i siłą w swoim głosie. Jeszcze wiele musiała się nauczyć.
Powrót do góry Go down
Asturio
Rekrut

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Czw Sie 25, 2016 1:16 pm

Idąc starał się usłyszeć o czym mniej więcej rozmawiały.Gdy klaczka zwróciła na niego uwagę zatrzymał się będąc mniej więcej dwa metry od nich.Nie masz się czego obawiać.Powiedział spokojnie i spojrzał kątem oka na partnerkę po czym znów wrócił wzrokiem na źrebaki.Próbował ułożyć w głowie w miarę sensowną odpowiedź, ale średnio mu to wychodziło.Jestem Asturio.Zamilkł na kilka sekund po czym dodał.Czyli wasz tata.Czuł się trochę dziwnie mówiąc to jednak zignorował to i westchnął.W milczeniu zaczął grzebać kopytem w piachu.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Czw Sie 25, 2016 2:21 pm

- Wcale nic nie nalysowałaś ani nie napatykowałaś. - wychlipiała Angel przez łzy. Czemu Emma mówiła takie dziwne rzeczy? Co to jest rysunek? Co to znaczy widzieć? Co to jest niebieski albo biały? Skąd Emia zna te słowa? Sama wymyśliła? Nic już nie rozumiała. Nie zareagowała gdy siostra położyła się obok niej, w sumie to było miłe z jej strony... - Niebieski albo biały... Biały! Tak, biały! Biały zniknął najpielw tam. - wskazała miejsce w którym zaszło słońce. Nareszcie coś zrozumiała. - A niebieski to co jest? - zapytała. - Ja nie kłamię, ja na plawdę nie wiem co to znacy. - powiedziała, bo Emma poprosiła żeby powiedziała prawdę.
Gdy izabelowata klaczka wstała i zapytała ogiera kim jest, Night podniosła wreszcie główkę. Ogier chyba podszedł bardzo blisko, bo jego zapach był już bardzo wyraźny. - Tata? - zdziwiła się Karuska. Już nie płakała, ale miała lekko zaczerwienione oczy. Jeśli Asturio był tatą, to czemu nie przyszedł wcześniej? Nie wzbudził zaufania Angie. Klaczka podbiegła do matki, w końcu jej zapach też był bardzo wyraźny, i napiła się mleka. Potem znowu zwróciła uszy w kierunku Asturia, ciekawa co się teraz wydarzy.
Powrót do góry Go down
Kabucha
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Czw Sie 25, 2016 2:35 pm

Kabucha wędrowała po Karsin, szukając matki. Nagle zawiał dosyć mocny wiatr, który przyniósł jej zapach Wery. Klaczka radośnie zaczęła biec w stronę z której pochodził zapach. Po chwili zrobiło się ciemno. Kabucha skuliła się z zimna i zwolniła kroku. Wolnym stempem poszła w kierunku z którego słyszała głosy. Jej wzrok przyzwyczaił się do ciemności. Zatrzymała się parę metrów od koni. Kabucha ujrzała dwie klaczki, jednego ogiera i mamę. Mama? Cio ty tu jobis? zapytała nie ukrywając zdziwienia. Przez chwilę pomyślała że być może ma rodzeństwo, lecz wydało jej się to nie możliwe. Było tylko jedno wyjście: Wera zakochała się w ogierze który ma dwie córki. Kabucha powoli podeszła do towarzystwa. Kim jesteście? zapytała nieźle przestraszona i wtuliła się w Werę. Napiła się, po prostu musiała to zrobić. Już dwa miesiące nie widziała mamy. Jestem Kabucha. przedstawiła się wszystkim.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Czw Sie 25, 2016 6:05 pm

Emma patrzyła ze zdziwieniem na siostrę.
Biały i niebieski to kololy. Biały jest piasek pod nami, a niebieskie jest moze, niebo i... Przyjrzała się siostrze. I twoje ocy. Dodała po chwili. Tylko twoje ocy są take ciemne. Andzela, a cy ty widzis telaz cio ja lobię? Zapytała i zastrzygła uchem, by po chwili obsypać kopyta siostry piaskiem.
Na wieści Asturia niemal się przewróciła. Udała, że jest zaszokowana, bo czuła, że tak trzeba.
Taaaataaaa? Zapytała z dużymi oczkami, a następnie szepnęła do Night Angel: A co tio: "Tata"? Odczuwała lekką niechęć bliźniaczki do "tata", więc kiedy ta szła w stronę mamy, Emma nieustępliwie stała naprzeciwko "tata", patrząc co też zrobi.
Jeszcze bardziej się zdziwiła, gdy podeszła do nich kara klaczka, napiła się mleka ich mamy i zapytała kim są, jakby były obce. I do tego przytulała ich mamę. Emma już nieźle zdezorientowana patrzyła na nią "przez ramię". Potem Angela do niej podeszła, a klaczka przedstawiła się jako Kabucha. Emma popatrzyła na nią.
Emma. Znów zwróciła uszy na Asturia.
Powrót do góry Go down
Asturio
Rekrut

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Pią Sie 26, 2016 12:10 pm

Westchnął cicho, spuścił łeb jednak wciąż na nie patrzył.Nie wiedział czy klaczki cokolwiek zrozumiały i czy mają jakieś pytania.Nie miał też pojęcia czy coś powinien powiedzieć więc stał milcząc.Gdy usłyszał, że ktoś się zbliża zastrzygł uszami, a następnie podniósł łeb i spojrzał w stronę Kabuchy.Na początku nie był pewien kim jest jednak gdy podeszła do Wery i napiła się jej mleka to miał już pewność, że to najstarsza córka klaczy.Asturio.Powiedział lekko obojętnym tonem spoglądając przy tym na Kabuchę po czym rozejrzał się spoglądając na wszystkich po kolei.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Pon Sie 29, 2016 4:35 pm

- Jak to niebieski jest kolojem? Kololy są dwa: biały i ten dlugi, calny. - oznajmiła Angel. Emia powiedziała że ma niebieskie oczy, ale Night nadal nie mogła zrozumieć co to niebieski. Po raz pierwszy zaczęła się zastanawiać jak właściwie wygląda, jaki ma kształt. Nie zdążyła jednak znaleźć odpowiedzi, bo Emma zapytała co to tata. - Tata to tak jak mama, tylko ze samiec. - powiedziała z dumą. Ha, jaka była mądra!
Wtedy nadeszła kolejna postać, chyba źrebak. Źrebak podszedł do Wery i napił się mleka. I powiedział do Wery 'mama'. To było nie do przyjęcia! - Kabuka! - tak się przedstawił źrebak. - To jest m o j a mama! - oznajmiła. - I Emmy. - dodała. Biedna ta Kabucha, pewnie pomyliła mamy. Angie zrobiło się żal klaczki, więc postanowiła być dla niej trochę milsza. - Jestem Night Angel. - przedstawiła się z lekkim uśmiechem.
- Emia, mozemy jej pozycyć mamę, cy myślisz ze lepiej nie? - zapytała szeptem bliźniaczkę.
Powrót do góry Go down
Kabucha
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Wto Sie 30, 2016 7:49 am

Kabucha od razu zdała sobie sprawę z tego że Emma, a przynajmniej tak się przedstawiła izabelowata klaczka, średnio się nią zainteresowała. Zrobiło jej się przykro że mama nic nie powiedziała, kiedy Night wyskoczyła na nią ze złością. Ale… to jest moja mama! A co jeśli mnie podmienili, kiedy tylko się urodziłam? Kabuchę przeszły dreszcze. Spojrzała podejrzliwie na Werę, po czym odwróciła się ze zdziwieniem w oczach w stronę klaczek, całkowicie, na razie, olewając Asturia. Zrobiła parę niewinnych kroczków w stronę Emmy i Night Angel. A moze… powiedziała nieśmiało do Night Angel. Ty… ja… ty… my… spojrzała na Emmę. Moze my… jesteśmy siostlami? zapytała niepewnie. To by było bardzo fajnie! Jednak była trochę spłoszona pierwszą reakcją (być może) sióstr. Odwróciła się więc do ogiera. Astuio! uśmiechnęła się przesłodko. Tata Emi i Night Angel? zapytała go. Rodzinka byłaby fajna, gdyby ją zaakceptowali.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Wto Sie 30, 2016 8:51 am

Klaczka spojrzała na siostrę ze zdziwieniem.
Na ps... pszykłat moze jeśt niebieskie. Powiedziała. Piasek jest taki zółto-biały, a słońce balrdziej zółte niz białe. Wyjaśniła. Pokiwała głową na znak, że zrozumiała gdy bliźniaczka powiedziała, kim jest tata. Była dumna z siostry, gdy ona tak naskoczyła na Kabuchę.
Emma postanowiła, że sprawą Asturia zajmie się nieco później... teraz priorytetem była ta uzurpatorka ich mamy! Na pytanie siostry pokręciła wolno głową i powiedziała szeptem:
Niiiiiiiieeeeeee... Odpowiedź Kabuchy ją rozsierdziła. Wciągnęła powietrza głęboko w płuca i powiedziała:
To jest nasa mama! Gdyby była człowiekiem, pewnie byłaby teraz cała czerwona ze złości. Potem Kabucha powiedziała coś, na co Emma mogłaby zareagować omdleniem i słowami "Helena! Mam zawał!", lecz z racji, że nie znała żadnej Heleny, ani nawet nie wiedziała co to zawał, userka jej tego nie zrobiła, tylko wytrzeszczyła nią oczy. Pomyślała, że może trochę głupio zrobiły z Night Angel, tak od razu się nastroszyć... Jeśli były siostrami, mama nie będzie zadowolona... Emma postanowiła udawać, że tego wcześniejszego nie było. Uśmiechnęła się do Kabuchy.
A więc ceść, siostro. Powiedziała. Teraz skierowała wzrok na swojego ojca. Podeszła do niego ze słodkim uśmiechem.
Tato, a jesteś tes tatą Kabuchy? I jak to się stało, ze z Andzelką powstałyśmy? Musiała sprawdzić, jaka będzie jego reakcja.
Powrót do góry Go down
Kabucha
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Pią Wrz 02, 2016 10:15 pm

Kabucha jeszcze bardziej się spłoszyła reakcją Emmy i zrobiła krok do tyłu. Może ja już pójdę... pomyślała i chciała to powiedzieć, gdyby nie nagła zmiana Emmy. Zapewne gdybym pisała Estiem, ten uśmiechnął by się sztucznie albo udawał by obrażonego. Ale że to jest Kabucha, to nie mogę tak zrobić. Powoli podniosła głowę i szeroko się uśmiechnęła. Ceś, siostly. powiedziała, a brzmiało to tak, jakby powiedziała: cesiostly. Cesiostry? Może chciałyby mieć tkie przezwisko? pomyślała i ucieszyła się że miała taki fajny pomysł. Zrobiła parę kroczków w stronę sióstr i dokładnie im się przyjrzała. Było już ciemno, jednak nie trudno było zauważyć że jedna, ta mniejsza, Night Angel, była ciemna, taka jak Kabucha i Wera. Ta druga zaś, ta większa i jaśniejsza, Emma, była podobniejsza do Asturia. A cemu jesteście dwie? zapytała. Bo dlaczego ona się urodziła sama, a one razem? Musiało być jakieś wytłumaczenie logiczne.
Powrót do góry Go down
Night Angel
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Sob Wrz 03, 2016 1:26 pm

//Czemu myślisz że Angie jest mniejsza? *foch*

Night Angel pokiwała głową, na wyszeptane słowa bliźniaczki. No pewnie. Musimy mamy pilnować, bo jak Kabuce pożyczymy, to zaraz będzie kolejka chętnych którym będziemy musiały mamę pożyczać, i pewnie oprócz źrebaków będą też dorośli, a jak im nie pożyczymy to pow... Skomplikowane przemyślenia Anieli zostały brutalnie przerwane przez Kabuchę. Siostrami??? Jak to możliwe? Mama nic nie mówiła! Angie była tak zaskoczona, że przez chwilę milczała i tylko próbowała sobie to wszystko jakoś w główce ułożyć. - Ceś siostlo. - powiedziała w końcu, gdy Emia przerwała ciszę.
- No jak to cemu? Psecies jakbym była tylko jedna, to by mi się nudziło, a tak to mam Emię. - wytłumaczyła oczywistą sprawę. Trochę dziwna ta Kabucha, nie wie takich prostych rzeczy. Najpierw pyta kim jesteśmy, potem czemu jesteśmy we dwie... Dziwna jest. stwierdziła. - Na dodatek jakbym miała być tylko ja, to cyją cólką by była Emia? Nie tak łatwo znaleźć mamę, mozliwe ze w ogóle nasa jest jedyna na... na... - zabrakło jej słowa - na tutaj. - dokończyła. - No i jesteśmy dwie, więc ja i Emią będziemy wsystko zwiedzać i znajdziemy duzo fajnych zecy i lazem nic nam nie glozi, bo we dwie zdo... zlobe... zbodębie... zdo-bą-dzie-my świat! - oznajmiła z dumą. Emma co prawda jeszcze nie znała planów Anieli, ale co tam, teraz już je poznała.
Powrót do góry Go down
Emma
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Wto Wrz 06, 2016 8:07 pm

//Bo Emma ma dużego avka. Proste Very Happy

Emmie zaczęło się potwornie nudzić, mimo, że były przy niej inne źrebaki. Kabucha zadała pytanie, lecz zanim Emma zdążyła coś odpowiedzieć, jej Angela już miała gotową odpowiedź. Izabelowata klaczka uśmiechnęła się i pokiwała głową.
Mi tez byłoby nudno, gdybym nie miała Andzeli. Potwierdziła. Patrzyła na siostrę, kiwając głową. Już czuła, że to Night Angel będzie tą, która pomyśli, zanim zrobi, a Em była tą, co będzie mówić swoim mieczem. Idealny duet. Zgrany jak Tom i Jerry... A nie, oni zawsze próbowali się pozabijać. No to jak... Trzej Muszkieterowie! A nie, ich było trzech. To może jak... Barszcz i Mi/elon/dy? No dobra, niech będzie i tak. W każdym razie, dopełniały się jak mało kto.
Tak! Ucieszyła się Emma. Andzela będzie mówić, a ja siekać miecem na plawo i lewo! Emma zademonstrowała zamach, lecz przy tym się potknęła i wyglebiła na piachu, lecz szybko wstała i uśmiechnęła się szeroko.
Powrót do góry Go down
Kabucha
Źrebak

PisanieTemat: Re: Biały piasek    Wto Wrz 06, 2016 11:50 pm

//mniejsza to nie znaczy niższa. Może chodziło jej o to że była chudsza? Very Happy

Kabucha tylko pokiwała głową na słowa sióstr. Zawsze wyobrażała sobie, że kiedy ona będzie starszą siostrą, to będzie ich wszystko uczyła, a teraz wyglądało na to, że to młodsze siostry wiedziały więcej. Klaczka otworzyła pysk, żeby dokończyć zdanie Angel, ale ta dalej gadała, więc biednej kabusi nie pozostało nic innego, jak nie zamilknąć. Miecem? spojrzała krzywo na Emmę. Kabucha nie znała tego słowa, brzmiało jej ono jednak brutalnie. Uśmiechnęła się, kiedy izabelka się wywróciła. Cichutko lecz ciężko westchnęła. Nie mówiła jenak niczego. Słońce zaszło, gdzieś pół godziny temu, a ta mała klaczka już była zmęczona. Przybliżyła się jeszcze do sióstr. Położyła się na piasku. Dobranoc. powiedziała cicho i zamknęła oczy. Przez chwilę nie spała. Marzyła o tym, żeby któraś siostra przytuliła ją, żeby się ogrzać. Potem wyobraziła sobie że prowadzi je przez plaże, uczy je pływać, tak jak ją uczyła Wera, a potem prowadzi je po całej wyspie, organizując im wyścigi, lekcje, zwiedzanie, zabawy, prezentuje im nowych przyjaciół... po chwili marzenia przekształciły się w sen.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Biały piasek    

Powrót do góry Go down

Biały piasek
Powrót do góry 
Strona 4 z 6Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Biały Port
» Świnka skarbonka Białego skrzydła
» Nowe funkcje forum