Karsin

Go down
Werwa
Werwa
Amator

~ Werwa ~ Empty ~ Werwa ~

on Sob Sty 05, 2019 4:50 pm
Imię: Werwa

Stado: Szalejących Piorunów

Płeć: klacz

Wiek: 3 lata

Wygląd:

Angloarab. Można to poznać po lekkiej, delikatnej budowie ciała, długich, szczupłych nogach i małej głowie o prostym profilu. Mocno umięśniona sylwetka i skośna łopatka sprawiają, że Werwa jest niepokonana w biegu, a łabędzia szyja dodaje jej uroku. Głowę zdobi biała strzałka, a na wszystkich 4 nogach można zauważyć skarpetki w takim samym kolorze. Jej atutem jest gęsta grzywa, którą klacz często zarzuca, gdyż zasłania jej oczy. Z resztą, również niezwykle widowiskowe, bo ciemne, duże, zawsze z iskierką radości.
Mimo niskiego wzrostu wynoszącego nieco ponad 150 cm, klaczy nie da się nie zauważyć. Zwraca na siebie uwagę energicznym chodem, który często przysparza jej kłopotów, gdyż często nie patrzy pod nogi, a w takiej sytuacji nietrudno o poślizgnięcie. Klacz emanuje radością, którą jest widoczna w jej sposobie poruszania się i mówienia, a także w oczach, która skaczą po Karsin i obserwują wszystko z entuzjazmem źrebaka.

Charakter:

Niepozorny wygląd i nieskazitelna uroda oddają błędne przeświadczenie o charakterze Werwy. Pod wpływem pewnych wydarzeń stała się nieufna i agresywna, dlatego należy na nią uważać. Działa impulsywnie, bywa nieprzewidywalna i tym samym niebezpieczna. Nie boi się użyć swoich atutów fizycznych, których ma niemało. Z reguły nie ma złych zamiarów, jednak nie powstrzymuje się przed niczym z powodu panicznego strachu. Jest bardzo emocjonalna, szybko popada w 'bezdenną otchłań rozpaczy', aby chwilę później emanować radością lub denerwować się, strzelając z kopyta na kogo popadnie. Działa szybko i instynktownie, jednak jest bardzo bystra i zwraca uwagę na każdy szczegół. Analizuje każdy ruch, każde zachowanie. Pamięta wszystkie winy, które ktoś jej zrobił i często nagina rzeczywistość, wyolbrzymiając czyjeś grzechy. Nie oznacza to jednak, że ma złe intencje. Jest bardzo lojalna w stosunku do przyjaciół, ale droga do przyjaźni z nią jest długa i ciężka. Kobyłka przechodzi ze skrajności w skrajność: nigdy nie jest do nikogo obojętna. Potrafi kochać nad życie i nienawidzić do szpiku kości. Bywa zawistna i okrutna, jednak po fakcie żałuje swojego zachowania. Działa bez zastanowienia i płaci za to niewyobrażalną ilością emocji i przemyśleń. Mimo tego, jest w stanie skrzywdzić, bez względu na to, czy będzie tego żałować. Woli zaatakować, niż zostać zaatakowaną, więc często bywa agresywna z byle powodu. Jest płochliwa, a strach wybudza z niej rządną krwi bestię. Jeśli zobaczysz ją w pobliżu izabelowatego ogierka, uciekaj. W obronie swojego źrebaka jest w stanie zrobić wszystko.

Historia:

Jej dzieciństwo było beztroskie i wesołe. Dorastała w Szwecji, gdzie została obdarzona falą dobroci i troski. Nie brakowało jej niczego, jednak pchnięta chęcią zmiany, wyruszyła na Karsin w poszukiwaniu nieskrępowanej wolności. Jednak jej przeszłość nie ma nic wspólnego z dzisiejszą Werwą.

Gdy kobyłka przybyła na Karsin, została porwana i wykorzystana, co odbiło się na jej psychice w niewyobrażalny sposób. Ze spokojnej, pozytywnie nastawionej, niosącej dobro klaczki nie zostało prawie nic. Stała się agresywna i niebezpieczna, zapominając o dobroci, jaką otrzymała w dzieciństwie. Jej oczkiem w głowie stał się źrebak, który stanowi jej jedyną rodzinę. Nie planuje mieć jej więcej, boi się odrzucenia. Stara Werwa zniknęła bezpowrotnie.


Ostatnio zmieniony przez Werwa dnia Nie Sty 27, 2019 10:04 am, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach