Karsin

Go down
Amorek
Amorek
Źrebak

AMOREK horse in stripes   Empty AMOREK horse in stripes

on Sro Sie 29, 2018 2:27 pm
Imię: Amorek, jednak podaje się innym jako Zygzak 
Stado: SZS - Stado Zamglonych Szczytów po matce 
Płeć: ogierek
Wiek: 7 miesięcy za nami! 
Wygląd:  Amorek jest prawdziwą zebrą w paski! To niewielki ogierek mierzący dopiero 120 cm w kłębie, jednak cały czas rozwija się i rośnie. . Oczka ma złote, które dodają mu niezwykłego uroku. Budowę ciała odziedziczył po silnym ojcu, natomiast  po matce odziedziczył przede wszystkim charakter i wzrost. Jego matka zamieszkuje z nim tereny SZS, natomiast ojciec pozostał razem z resztą stada na Sawannie. Jego mały, prostym wysoko osadzonym   łebeku zdobią duże, nieproporcjonalne,  czujne i ruchliwe słuchawki, których Amorek okropnie się wstydzi i unika tego tematu jak ognia. Szyję ma zgrabną,  proporcjonalną do reszty ciała, widać już delikatne zarysy mięśni. Nogi ma długie  jak większość źrebaków w tym wieku, ponadto są zgrabne i mocne. Grzywę ma krótką, na kształt jeżyka - włos jest szorstki i stabilny, podobnie jak ogon. Amorek jak na swój wiek, jest całkiem szybki. Bez problemu rozwija większe prędkości, dlatego uwielbia się ścigać i dąży zawsze do wygranej!
Charakter: Amorek należy do koni ciekawskich. Początkowo wydaje się być nieśmiały, szybko się zawstydza i peszy. Jednak nawiązując z nim dobry kontakt, niemal od razu się otwiera i staje się okropnie gadatliwy. Uwielbia nawiązywać nowe znajomości, jednak jest to dla niego trudne zadanie. Amorek jest energiczny, nigdy nie okazywał lenia. Zgadzał się na każdy pomysł czy rywalizację, jednak potrafił przegrywać. Ogierek jest życzliwy i sympatyczny, stara się być dobry dla osób, których nie obdarza szczególną sympatią. Jednak w końcu nadchodzi moment, w którym wybucha i nie jest w stanie kontrolować swoich emocji. Wkurzony, jest jak bomba tykająca i lepiej do niego wtedy nie podchodzić! Jednak nawet gdy miewa take wybuchy bez problemu wraca do normy. 
Szuka przyjaciół, może nawet i dziewczyny z którą mógłby codziennie bawić się w berka? A może budować szałasy w lesie? Generalnie nie opowiada dużo o sobie, lubi opowiadać o swoich przeżyciach czy śmiesznych wtopach. Temat ,,ja'' z trudnością mu przychodzi. 
Jest bardzo wrażliwy, nieraz zdarzało mu się płakać, bez problemu można go zranić - sprawić mu przykrość.  Kłamać nie potrafi, chociaż bywa, iż mu to wychodzi. Jest szczery, aczkolwiek nie do bólu, nie potrafiłby zranić drugiej osoby. Czuje się bezpiecznie będąc w czyimś, zaufanym towarzystwie. Tereny SZS są ogromne, pełno czai się tam drapieżników czekającego na naiwne źrebię, aby schwytać go w swoje szpony. 
Historia:  Amorek urodził się na Sawannie, wiódł spokojne i beztroskie życie u boku kochających rodziców.  Jego ojciec zadurzył się w matce Amorka, podobnie jak ona w nim. Żadna miłość na siłę nie wchodziła tu w grę. Miał brata, jednak musiał go opuścić z żalem, został z ojcem. Brakuje mu go bardzo, był dla niego wsparciem i najlepszym przyjacielem. Obecnie jest samotny w nowej krainie. Miał dobre relacje z ojcem i matką, był grzeczny i posłuszny. Nie przypomniał sobie chwili jego buntu i i kłótni między nimi, ogierek nie sprawiał im problemów. Miał wielu zaufanych przyjaciół, jednak teraz został zupełnie sam i to go przytłacza. Marzy o tym aby poznać ekipę znajomych, jednego najlepszego przyjaciela, któremu zwierzałby się ze wszystkim... i może dziewczynę? Bo dlaczego by nie?
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach