Karsin

Go down
Asołe
Asołe
Źrebak

♞.Asołe.♞ Empty ♞.Asołe.♞

on Czw Cze 14, 2018 9:44 pm
Imię: Asołe
Stado: Musi je najpierw poznać aby zdecydować.
Płeć: Ogier
Wiek: Zmienia się, więc patrz na liczbę wpisaną pod avatarem.

Wygląd:
Jak przystało na 50% anglika Asołe jest dość wysoki. Sucha, smukła budowa, typowa dla tego gatunku, sprawia, że średnio nadaje się na konia do dorożki, ale na konia wyścigowego pasuje idealnie. Nie widać na nim ni grama tłuszczu, z mięśniami też jest oszczędnie, pamiętajmy jednak, iż wszystko da się wyćwiczyć.
Nogi nie są tak długie, jak u pełnokrwistego angola, zostały nieco skrócone przez geny NN, mimo wszystko ogier dalej zachował właściwe proporcje. Jednak widoczna jest pewna wada, Aso zadnie kończyny stawia w krowiej pozycji.
Zgrabna szyja nie jest wygięta, jak u jakiegoś araba. Na jej górnym końcu osadzona jest średniej wielkości głowa o prostym profilu i parą ciemnych oczu.
Pół-krwisty jest typowym kasztanem, którego sierść mieni się w słońcu na kolory języków ognia, jednak ta jest dużo przyjemniejsza w dotyku niż płonienie.
Na każdej z czterech nóg ma białą odmianę, nie są one regularne, ale wszystkie sięgają mniej więcej to nadgarstków i skokowych stawów.
Biała łata występuje również na łbie. Szeroka latarnia ciągnie się od warg poprzez chrapy, grzbiet nosa i kończy się na czole, niemalże podchodząc pod samą grzywkę.
Ogon nie tak długi, jak u fryza, ale i nie tak krótki, jak u ścinanego belgijskiego. Ogon ma dwa zadania: odganiać owady i nie przeszkadzać w bieganiu.
Grzywa krótko ścięta, prawie że przy samym ciele, grzywka nieco dłuższa niż reszta.

Charakter:
Cóż, jak to charakter u młodego osobnika, dopiero się kształtuje. Jednak już można zauważyć pewne dominujące cechy odziedziczone po rodzicach.
Pogoń za wygraną i prędkością, konkurencją. Kasztan zawsze chce być najlepszy, jeśli nie w uczciwy sposób  wymyśli coś by wyszło na jego.
Lubi dominować, nie znosi kiedy ktoś mu rozkazuje, co może doprowadzić do bójek.
Ignorant, ryzykant. Ja nie skoczę z klifu? Ja? To patrz. Choćby cały świat mówił aby gdzieś nie szedł on pójdzie i się jeszcze będzie śmiał (ma to związek z poprzednią cechą).
Nadmierna ciekawość może go kiedyś doprowadzić do przedwczesnego zgonu.
Mimo częstej hiper aktywności miewa dni kiedy jedyną rzeczą jaką by robił byłoby leżenie pod jabłonią i pochłanianie jej owoców. Nie da się go wtedy zagonić do roboty, jeśli będziesz próbować on się obrazi (nie martw się jego fochy trwają niesamowicie krótko).
Jeśli ogier wpadnie w złe kręgi będzie z niego niezłe ziółko.

Historia:
Jego właściciele chcieli podnieść reputację swojej stadniny. Wzięli więc najlepszą klacz jaką mieli i płacąc krocie wynajęli Pełnokrwistego, Czystego, Idealnego Ogiera Angielskiego. Doszło do spotkania. Między końmi zaiskrzyło na jakieś pięć minut, a potem on zostawił ją samą, ze źrebakiem.
Nie było jej źle, o nie. Wszystkie konie patrzyły na nią z podziwem, w końcu ogier był dość znany, z sukcesami, medalami i takie tam.
Ciąża przebiegała prawidłowo, więc po pewnym czasie na świat przyszedł źrebak. Uroczy, mały, kasztanek, mokry od tych wszystkich śluzów i wód.
Młodzik rósł pod okiem matki i weterynarzy. Był niesamowicie wychwalany, pod niebiosa.
To on?
To potomek tego słynnego ogiera?
Tak, to on. Najlepszy źrebak w stadninie, ba w kraju, na świecie.
Wychowywany w otoczce boskości miał wszystko.
Miał nawet otwarte drzwi od stajni w burzliwą, ciemną noc i śpiącą spokojnie matkę. Dlaczego by tego nie wykorzystać?
Z rozkoszą, po cichu wymknął się na podwórko. Ruda sierść od razu pociemniała on wielkich kropel deszczu. Białe skarpetki natychmiast schowały się pod warstwą błota gdy ogier brnął przez odległy od domu las. Na szczęście kończyny zostały oczyszczone kiedy szedł z głębi morza na brzeg. Morza?
Obejrzał się. Już nie było lasu, ścieżki, stadniny, były za to wody bezkresne, szarpane przez wściekły wiatr.
Przed Asołe rozciągały się nieznane tereny, które warto zacząć zwiedzać.


Ostatnio zmieniony przez Asołe dnia Pon Lip 30, 2018 12:59 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach