Karsin

Go down
Tantzano
Tantzano
Szeregowy
Tytuły : Admin Pomocnik

Tantzano Empty Tantzano

on Sob Kwi 29, 2017 3:54 pm
Imię: Jego pełne imię brzmi Ireyasu Kysadier Tantzano, ale - zważywszy na to, że zapewne nikomu nie chciałoby się zapamiętywać tych trzech słów  - nauczył się posługiwać tym, które najbardziej mu się podoba. Wołać na niego można różnie: Tant, Zan, aczkolwiek nie toleruje tych zdrobnień wypowiadanych przez obcych.

Stado: Szalejących Piorunów

Płeć:Ogier

Wiek: 6 lat
Wygląd: Pierwsze, co rzuca się w oczy to niewątpliwie maść Tanta. Śnieżnobiała sierść poprzetykana jest rdzawymi bądź brązowymi kępkami sierści, a na zadzie stworzyły one podłużne koła. Nie należy do wysokich koni; mierzy sto pięćdziesiąt trzy centymetry. Dzięki temu można zakwalifikować go do ''tych średnich". Więcej już  nie urośnie, ot, już dawno przeminął mu okres rozkwitu sylwetki.
Budowa jego ciała jest typowa dla rasy appaloosa. Ogier ma ładną, smukłą głowę oraz szyję. Tułów, klatka piersiowa oraz nogi są umięśnione; pokazują to, że w dba o swój w miarę porządny wizerunek. Grzywą niestety nie może się pochwalić. Jest ona bardzo krótka, matowa i rzadka. Cóż, niestety nie żyje w czasach odżywek i innych specyfików, które mogłyby mu pomóc z tymi niesfornymi kłakami. Niemniej jednak jakoś szczególnie nad tym nie ubolewa.
Ślepia jego nie wyróżniają się niczym szczególnym, nie licząc widoczniej twardówki. Są koloru gorzkiej czekolady. Niejednokrotnie można dostrzec w nich niepokojący błysk, czy też nuty zbytniej pewności siebie. To wszystko składa się na opis wyglądu Tantzano. Jak widać - przeciętniak.

Charakter: Ciężko jest jednoznacznie określić Tanta. Nawet ci, którzy dłużej go znają, mogą mieć z tym problem. Przede wszystkim jest nieprzewidywalny. Pod powłoką pozornego spokoju, kryją się jakby dwie osoby, które raz każą mu postępować tak, zaś innym razem całkiem inaczej. Potrafi wybuchnąć śmiechem w najmniej odpowiednim momencie, lecz z drugiej strony, umie zachować powagę oraz potraktować innych z chłodem i wyraźnym zdystansowaniem. Nikomu nie pozwala zajrzeć wgłąb swojej duszy. Zamyka się przed końmi, jakby chronił czegoś bardzo cennego. Niełatwo jest zdobyć jego zaufanie; ucieka, przeżywając wszystko w środku i nikomu nie mówiąc o swoich tych bardziej osobistych przemyśleniach, rozterkach. Wydawać się może, że paleta tego, co może doznać jest niewielka. Nic bardziej mylnego. Tantzano potrafi silnie wszystko przeżywać, ale zwyczajnie nie pokazuje tego po sobie. Opanował sztukę aktorstwa niemalże do perfekcji, a granie zimnego drania wychodzi mu najlepiej.
Cechuje go również pewność siebie i upór. Jeśli wbije sobie coś do głowy, z cudem graniczy wmówienie mu czegoś przeciwnego. Ma swoje prawdy życiowe, których kurczowo się trzyma i jedynie je wyznaje. Do tego jest bardzo pamiętliwy oraz mściwy. Nie ucieka od przemocy, ba, nie ma oporów przed użyciem jej wtedy, gdy jest to konieczne. Nie pomogą tu prośby i błagania; słysząc je, Tant jeszcze bardziej się nakręca.
Nierzadko bywa złośliwy. Lubi drażnić inne konie oraz czerpie z tego przyjemność. Generalnie traktuje wszystkich raczej pobłażliwie, mało poważnie. Trzeba zasłużyć sobie na jego szacunek, ot.
Cechą tego nazwać nie można, aczkolwiek myślę, że warto to wiedzieć - Tantzano zdecydowanie woli panów.

Historia: Historia jego nie jest szczególnie ciekawa. Sam Tant nikomu jej nie ujawnia; to, co zdarzyło się kiedyś pozostaje w przeszłości. Urodził się poza Karsin w całkiem dużym stadzie. Były to konie appaloosa raczej dziko żyjące, aczkolwiek pod stałym nadzorem ludzkiego oka. Już jako młodziak pokazywał swój nietypowy charakterek, pyskując to rodzicom, to innym starszym koniom. Z czasem dopiero nauczył się trzymać język na wodzy oraz kalkulować swoje słowa. Mimo wszystko był lubiany oraz szanowany. Nie dlatego, że jego rodzice byli "z wyżej półki" - bo wcale tacy nie byli - lecz przez jego waleczność, upór i silną psychikę. Powoli wspinał się na szczyt, by potem... Odejść. Zawędrował aż do Karsin i teraz zaczyna nowy rozdział życia z czystą kartą.


Ostatnio zmieniony przez Tantzano dnia Sro Gru 13, 2017 10:28 pm, w całości zmieniany 3 razy (Reason for editing : Drobne poprawki stylistyczne)
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach