Karsin

Go down
Kion
Kion
Uzdrowiciel

Kion-Szalona Kobyła Empty Kion-Szalona Kobyła

on Wto Sty 03, 2017 8:56 pm
Imię: Kion

Stado: Stado Krwawej Zemsty

Płeć: Niby klacz, ale te dzisiejsze czasy są takie niepewne.

Wiek: Zobacz ile jest napisane pod awatarem.

Wygląd:
Kion jest mieszanką jakichś ras. Wygląda nieco jak hanower skrzyżowany brytyjskim koniem gorącokrwistym, z dodatkiem czegoś nieokreślonego. Mocna i zarazem smukła sylwetka wygląda zgrabnie acz widać lekką masywność budowy. Długie, ale bez przesady, wyrzeźbione nogi. Prosty, choć według niektórych lekko wklęsły profil. Uszy jak uszy, grunt, że działają, rzadko zmieniają ułożenie. Grzywa niedługa, ogon nie tak gęsty, jak u fryza. Klacz to typowy gniadosz, podpalane chrapy, końcówki kończyn, szeroka strzałka połączona z solidną gwiazdką. Ładna i zarazem pospolita z wyglądu. Jej to nie przeszkadza.

Charakter:
Zależy od towarzystwa. Obcych stara się trzymać na dystans, okazując agresję i niezadowolenie, a bliskich potrafi zamęczyć na śmierć błaganiami o przytulanie i pieszczoty.
Potrafi ni z tego ni z owego podekscytować się czymś i cieszyć tym długie chwile, ale i potrafi leżeć na łące cały dzień i robić jedno wielkie nic. Raczej aktywna i chętna na wszelakie wycieczki i zajęcia wymagające ruchu. Jak typowa klacz lubi udawać, że czegoś nie chce by prowokować innych do starania się, jeżeli ktoś się podda i powie: ,,Jak nie, to nie." może wybuchnąć złością. Nie lubi delikatności, zwłaszcza wśród klaczy, to również wyzwala w niej agresję, za to kocha wręcz natrętne ogiery, gdy ja adorują i upierdliwie jęczą o jej względy. Trochę rozchwiana emocjonalnie, może być zawistna i zazdrosna. Szalona z miłości jest nie do zatrzymania.

Historia:
Jej przeszłość nie jest w żadnym stopniu wybuchowa czy specjalna. W stadninie należącej do szczęśliwego wdowca-milionera, który odziedziczył bogactwo po zmarłej żonie, pojawili się pewni dziwni ludzie, namawiając faceta na eksperyment polegający na mieszaniu i krzyżowaniu ras różnych koni by uzyskać tą jedną idealną, najlepszą. Klacze w stadninie zostały przymusowo obciążone obowiązkiem bycia przyszłymi matkami. Po jakichś 11 miesiącach jak jeden mąż w ciągu jednego tygodnia urodziło się ponad czterdzieści źrebaków, w tym Kion.
Dziwni ludzie aka. Selekcjonerzy, robili pomiary, testowali dopiero co narodzone maluchy pod kątem zdolności i wybrali kilka najlepszych sztuk. Zabrali je, oczywiście nie za darmo (milioner zmienił się w miliardera) do ośrodka szkoleniowego gdzie przez trzy lata przygotowywano ogiery do zawodów a klacze do dalszego rozrodu i ulepszania rasy.
Kion nie została zabrana przez Selekcjonerów, więc została przeznaczona jako koń do nauki początkujących jeźdźców, mimo iż zawsze była, delikatnie mówiąc, temperamentna.
Nie polubiła tego zajęcia, ciągłe szarpanie za pysk, wyrywanie włosów recepturkami i grzebieniami, ciągle bolące koronki od nieustannego przydeptywania ich przez małolatów. Postanowiła z tym walczyć, bo co oni mogą jej niby zrobić? Nieświadoma zagrożenia, bo małą wiedzę o świecie miała, zaczęła się buntować. A to kogoś ugryzła, a to strzeliła ogonem. Nikt nie zwracał na to uwagi, postanowiła pójść o krok dalej. W trakcie zajęć ten kto jej dosiadał musiał liczyć się z tym, że niedługo znów dotknie stopami ziemi tylko w dość niekontrolowany sposób. Skończyło się na tym, że składane było całe mnóstwo skarg na nią i na nieudolność trenera. Miliarder postanowił oddać ją na wieś, żeby siłę wykorzystała w poprawny sposób.
Jak to na wsi bywa niby wszystko zabezpieczone kłódką, ale cóż, po co zamykać drzwi jak nie ma ścian? Krótki rozbieg, skok przez metrowy płot, kto stawia takie niskie płoty, i kłusikiem do lasu. Kto wie co się w tym lesie działo, może Kion zjadła jakieś grzybki albo zioło i tak znalazła się na Karsin, w każdym razie teraz tu jest i postanawia powalić to miejsce na kolana swoją butnością, arogancją i pewnością siebie połączona z agresją, jak i również znaleźć tego jedynego.


Ostatnio zmieniony przez Kion dnia Nie Wrz 02, 2018 12:21 am, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach